Lavastaja Oleg Soulimenko: püüame teada saada, mida ootavad eestlased ja venelased üksteiselt ({{commentsTotal}})

Foto: Vaba Lava

Vabal Laval esietenduvas lavastuses "Ma pigem tantsiksin sinuga" on vastamisi venelased ja eestlased. Lavastus räägib erinevatest inimestest, kes elavad ühe katuse all, mille nimeks on "riik".

Vene päritolu Viinis elav lavastaja Oleg Soulimenko ütles, et proovib selle projektiga aru saada, kuivõrd erinevad kogukonnad suudavad üksteist mõista, kui palju on erinevusi ja sarnasust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Teil elab 30 protsenti venelasi. Nendega kohtudes sain aru, et neil on erinev keel, kultuur, ajalugu ja informatsioon. Elavad küll siin, aga on tugevalt seotud Venemaaga. Nad toituvad Venemaast, aga millegipärast ei taha ka sinna kolida. Me püüame oma projektiga teada saada, mida ootavad eestlased ja venelased üksteiselt," rääkis lavastaja.

Näitleja Nikolai Bentsler loodab, et need, kellel on teravad nurgad rahvuse teemal, leebuvad ja pärast etendust mõtlevad ning pehmendavad oma teravaid nurki.

Trupp ise nimetab lavaltoimuvat talk-show'ks, mitte lavastuseks. "Meil on laval peale minu ja Nikolai neli inimest, kes on siia valitud, mitte teatri taustaga, nö inimsed tänavalt. Kaks venelast, kaks eestlast, kaks nooremat, kaks vanemat inimest. Nemad on igal õhtul samad, küll aga vahetub publik. Ma ei taha hirmutada, me ei hakka tegema osalusteatrit, et kistakse lavale ja paljaks, seda me ei tee, aga kui publikul tekib tunne, et asi läheb kirglikuks ja ta tahab sõna sekka öelda, siis on tal see võimalus," ütles näitleja Mari-Liis Lill.

Lavastuse produtsent on ühendus RAAAM ja seda mängitakse alates laupäevast Vaba Lava teatrimajas.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: