Estonia esineb pärast ligi 30-aastast pausi taas Moskvas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ITAR-TASS/ Scanpix

Suur teatrilavade vahetus viis Rahvusooper Estonia Moskvasse ja tõi Moskva Helikon-Opera Tallinna. Estonia viimasest esinemisest Moskvas on möödunud pea 30 aastat. Seekord viidi külakostiks Charles Gounod´ ooper "Faust" ning Eduard Tubina ballett "Kratt". Moskvas peetakse Estonia külalisetendusi märgiliseks sündmuseks.

Helikon on Moskvas Eestile kõige lähemal asuv ooperiteater. Eesti saatkond on teatrimajast vaid mõnesaja meetri kaugusel. Helikoni etendusi on Eestis korduvalt nähtud. Teatri juht Dmitri Bertman on oma lavastuse eest "Wallenberg" Eestis saanud Maarjamaa Risti ordeni. Nüüd, kui Eesti ja Venemaa vahelised poliitilised suhted on üha jäisemateks muutunud, otsustas Bertman, et aeg on Estonia taas Moskvasse kutsuda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Idee korraldada vahetus-gastrollid on absoluutselt loogiline, sest enam nii ei saa - me käime pidevalt Eestis, igal aastal, juba 20 aastat, aga Estonia ei ole uuel Venemaal kordagi olnud. Nüüd, kui Moskva ehitas meile selle vapustava uue hoone, loodan, et need gastrollid, esimesed pärast nii pikka pausi, muutuvad regulaarseteks," sõnas Bertman.

Venemaa presidendi eriesindaja rahvusvahelise kultuurikoostöö alal, Mihhail Švõdkoi ütles, et Eesti ja Venemaa vastastikused kokkupõrked nii poliitika kui ka majanduse vallas ei aita mõistagi kaasa kahepoolsetele headele suhetele.

"Aga nagu te nägite tänasel pressikonverentsil ja näete täna õhtul teatris: Rahvusooperit Estonia oodatakse kannatamatult, armastatakse, mäletatakse, teatakse."

Estonia pani täna hommikul üles dekoratsioone õhtuseks Dmitri Bertmani "Fausti" etenduseks. Laupäeval on galakontsert "Kahe pealinna duett". Pühapäeval näidatakse Moskva publikule Eduard Tubina balletti "Kratt".

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: