Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod ja video: Raplas on esindatud lehtklaas ja suured installatsioonid

Foto: Olev Kenk/ERR

Klaasikunsti näitus "2D" Rapla kaasaegse Kunsti keskuses tutvustab lehtklaasi kasutamise mitmekesiseid võimalusi nii külm- kui kuumtöötlustehnikates.

Läänemereäärsete riikide klaasikunstnike ühisnäituste tava sündis neli aastat tagasi Vilniuses. Tänavust, arvult kolmanda näituse töid on juba eksponeeritud Vilniuses ja Pärnus, Raplasse aitas selle viia projekti Eestipoolne eestvedaja, klaasikunstnik Kati Kerstna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ühelt poolt on selle näituse kontseptsioon olnud lehtklaasi võimaluste kasutamine, sealt ka näituse nimi "2D". Teisalt ongi tegemist just suurte installatsioonidega," ütles Raplamaa kaasaegse kunsti keskuse eestvedaja Kairi Orgusaar.

Orgusaar ütles, et kuigi Eesti klaasikunstnike võimalused teha suureformaadilisi töid on väga piiratud, eristuvad meie kunstnikud ideede ja teostuse kvaliteedi poolest. Seetõttu pole ka ime, et mõned Raplas eksponeeritavad väliskunstnike tööd tunduvad tavatult suured.

Kairi Orgusaar enda allikat kujutava teose loomisel lehtklaasi ei kasutanud, töö valmis klaasisulatusahju asetatud paber- ja kipsvormis. Tegemist on tehnikaga, mis pakub kunstnikule alati üllatusi. "Olen väga hästi rahul ja mulle just meeldibki see, et selle tehnika puhul ma ei tea päris täpselt, kuidas kaas voolab selles vormis," selgitas ta.

Vilniuse klaasikoolkonna traditsioonidest lähtuvat kunsti saab Raplas imetleda 23. detsembrini. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: