Folklorist Igor Tõnurist tähistab 70. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Igor Tõnurist
Igor Tõnurist Autor/allikas: Eesti Folkloorinõukogu

Eesti Folkloorinõukogu korraldab Eesti ühe tunnustatuma rahvamuusikauurija ja folkloristi Igor Tõnuristi juubeli auks 11. veebruaril piduliku koosviibimise, kus astub üles mitu Igor Tõnuristi käe all alustanud folkloorirühma.

Eesti Folkloorinõukogu juhatuse esinaine Kati Taal tõdes, et Eesti pärimuse uurimine, säilitamine ja tulevastele põlvedele edasiandmine on olnud Igor Tõnuristi elutöö.

"Tema panus on hindamatu ja tema pühendumus imetlusväärne. Mistõttu on loomulik, et tema juubelile tulevad kokku tema austajad nii setust kui saarest. Igor Tõnuristi võime vaieldamatult nimetada Eesti folklooriliikumise üheks alustalaks."

Praktiseeriva rahvamuusikuna on Igor Tõnurist ühtlasi tegelenud teadusega.

Viimastel aastatel tegeleb ta tõlketöödega eesti keelest vene keelde (ja vastupidi) mitme Setumaa koguteose juures, näiteks "Ajast ja ruumist. Uurimusi Mare Auna auks", "Eesti vanausuliste kirjalik pärand" koostöös Marju Kõivupuuga. Samuti kirjutab ta artikleid "Setu rahvapillid" ja "Setu koreograafia".

Ta on jätkuvalt üks hinnatumaid Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu konsultante rahvarõivaste valmistamise ja kandmise alal, Eesti Folkloorinõukogu rahvakandle töörühma nõustaja, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilastööde juhendaja ja rahvusliku käsitöö osakonna ajakirja "Studia vernacula" kolleegiumi liige ja siseretsensent, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Brüsselis 2018. aastal toimuva eesti rahvapillide näituse nõustaja, aga ka rahvalauluõpetuse mentor nii eesti kui teiste rahvuste folkloorirühmadele.

Lisaks osaleb Igor Tõnurist jätkuvalt kultuuriministeeriumi kultuuriprogrammide "Peipsiveere kultuuriruum 2017-2020" ja "Eesti rahvarõiva programm 2017-2020" nõukogude töös.

Igor Tõnuristi pälvis 2003. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi ja 2007. aastal pärandihoidja tiitli.

Koosviibimine Igor Tõnuristi 70. juubeli tähistamiseks algab 11. veebruaril kell 17.30 Tallinnas, Vene tänav 6, teise korruse saalis.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: