Fotod: "Minu näoga onu" esilinastus Karlovy Vary filmifestivalil ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andres ja Katrin Maimiku uus mängufilm "Minu näoga onu" võistleb Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammis, samuti toimus festivalil filmi maailma esilinastus.

Filmi maailma esilinastus läks Karlovy Varys 6. juulil täismajale."Meil on väga hea meel, et filmi esmaesitlus toimus just siin, sest Karlovy Vary on üks Euroopa mainekamaid ja olulisemaid filmifestivale. Publik võttis filmi väga hästi ja soojalt vastu," ütles produtsent Maario Masing. "Kriitikud kiitsid kõige enam filmi inimlikkust, usutavaid karaktereid, kujundlikke detaile ja meeleolu kandvaid Eestimaa mereääreseid kauneid võttekohti," lisas ta.

Enne linastust esines lühikese sõnavõtuga režissöör Andres Maimik, kes kutsus publikut häälekalt kaasa elama, kui film meeldib, ja hoiatas, et kui film ei meeldi, siis hoitagu keel parem hammaste taga. "Näis, et naljalembeline Tšehhi publik võttis kuulda pigem esimest soovitust. Möirgas naerda siis, kui ekraanil nähti koomilisi hetki, ning tõmbus hiirvaikseks, kui filmis algasid pingestatud ja emotsionaalsed stseenid. Aplaus kestis terve lõputiitrite aja," ütles režissöör Katrin Maimik.

Filmi esindavad Karlovy Varys režissöörid Andres ja Katrin Maimik, peaosalised Rain Tolk ja Evelin Võigemast, operaator Mihkel Soe ning produtsent Maario Masing.

Vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv “Minu näoga onu” on humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast, režissöörid ja stsenaristid on Andres ja Katrin Maimik. Filmi produtsendid on Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Kristina Lõuk.

"Minu näoga onu" valiti Karlovy Vary filmifestivalil võistlema “East of the West” programmi. 52. Karlovy Vary filmifestival toimub 30. juunist kuni 8. juulini.

Andres ja Katrin Maimiku mängufilm “Minu näoga onu” jõuab Eesti kinodesse 21. septembril.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: