Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA-Eesti duo Three Free Radicals esitleb Kukemuru festivalil uut CD-d

Improvisatsiooniline kooslus Three Free Radicals koondab kaht kogenud muusikut - duo moodustavad Minneapolise helilooja ja live-elektroonika artist Scott L. Miller ja äsja väärika Danske Jazziauhinna pälvinud kitarrist-helilooja Mart Soo. Täna, 5. augusti õhtul kell 21 esitlevad mehed plaati Kukemuru Ambienti festivalil.

Album "Travelogue" on salvestatud 2016 oktoobris Peeter Salmela stuudios ja see ilmub IMPROTEST RECORDS leibli alt.

Three Free Radicals poolt esitletud improvisatsioon viib rännakule läbi glitchilikult mehaaniliste tekstuuride ja konarliku, põrguliku helimaastiku. Manipuleeritakse nii eelsalvestatud materjaliga kui lisatakse juurde Soo mängitud ja Milleri poolt reaalajas Kymaga töödeldud materjal.

Scott L. Miller on tuntud oma interaktiivse elektroaukustilise kammermuusika, ekosüsteemsete esinemiste ja Kyma helidisaini platformi kasutamise poolest vabas improvisatsioonis, kannab professori  tiitlit St.Cloud Osariigi Ülikoolis Minnesotas ja on Ameerika Ühendriikide Elektro-Aukustilise Muusika Liidu (SEAMUS) President.

Mart Soo on Eesti kitarrist/helilooja/improviseerija, kes on loonud hulga muusikat raadiosaadetele, teatrietendustele ning filmidele. 2005. aastast alates korraldab ta koos muusik Taavi Kerikmäega improvisatsioonilise muusika ürituste seeriat IMPROTEST ning on teinud koostööd muljet valdava hulga muusikutega Euroopast, Ameerikast ning Jaapanist.

Plaati on võimalik kuulata ka digitaalselt.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: