NO99 saab nädala lõpuks kätte Euroopa Teatri auhinna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

NO99
NO99 "Kõnts" Autor/allikas: ERR

17. detsembri antakse teater NO99'le Roomas üle maailma üks olulisemaid teatripreemiaid Euroopa Teatri auhind, mida on võrreldud teatrimaailma Oscariga. 

Teater saabus Rooma juba 11. detsembril, kuna auhinnaga seotud üritused kestavad terve nädala. 13. detsembril anti sadadele inimestele külalisetendus lavastusega “NO43 Kõnts", mis on osa ka Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariik 100. sünnipäeva tähistamisest.

Päev hiljem toimus Palazzo Venezias rahvusvaheline vestlusring, kus eksperdid Euroopast, Venemaalt ja Eestist analüüsisid Teater NO99 rolli tänasel rahvusvahelisel teatrimaastikul. Esile tõsteti näitlejate erakordset lavapresentsust, lavastuste poliitilisust ja poeetilisust ning väga suurt žanrilist mitmekesisust. Korduvalt jäi kõlama väide, et Teater NO99 ei kuulu enam postsovetlikku väärtusruumi, vaid esindab uut maailma ja kunsti nägemise viisi, mis on kõnekas ühtviisi nii Eestis kui ka maailmas. 

Nädala jooksul toimuvad Roomas ka teiste laureaatide külalisetendused ning vestlusringid. Pidulik auhinnatseremoonia leiab aset 17. detsmebril Teatro Argentinas. Elutööpreemia pälvivad Jeremy Irons ja Isabelle Huppert, Euroopa Teatri Auhinna Uued Reaalsused saavad lisaks Teater NO99le ka Venemaa lavastaja Kirill Serebrennikov ning Susanne Kennedy, Jernej Lorenci, Yael Ronen ja Alessandro Sciarroni. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: