Anu Raud korraldas meistrikursuse Jaapanis, kuhu kogunes 60 huvilist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Heimtali muuseum tõmbab kokku rahvuslike tekstiilide huvilisi kogu maailmast. Jaapanlaste huvi päädis Anu Raua meistrikursusega Jaapanis.

Kuna tekstiilikunstnik Anu Raud on oma rikkaliku rahvuslike tekstiilide kogu üle andnud Heimtali muuseumile, siis nüüd käiakse neid imetlemas üle maailma. Eriti palju on olnud huvilisi Jaapanist, mistõttu võtsid Anu Raud ja arhitektist käsitöömeister Anu Kotli hiljuti ette reisi Jaapanisse, et õpetada sealsetele huvilistele mustriloomade valmistamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Jaapanlastele on omane see, et kus iganes nad käivad, nad uurivad, õpivad ja võtavad omaks, mis neile meeldib. Üks asi, mis nad võtavad omaks, neile meeldib käsitöö. Neile meeldivad loomad ja loodus, nendele meeldivad eriti kassid ja koerad," selgitas Raud.

Kursustel osales üle 60 huvilise. Kootud kasse ja koeri valmistati Anu Kotli jooniste järgi.

Anu Raual tuli selgitada, et mustriloomad sündisid praktilisest vajadusest üliõpilastele erinevaid kudumistehnikaid ja mustreid õpetada.

Eelmisel aastal Jaapanis trükivalgust näinud Anu Raua ja Anu Kotli mustriloomade raamat ilmub tuleval aastal tõlkeraamatuna ka Eestis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: