Nik Bärtsch tuleb Jazzkaarele oma ansambliga Mobile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nik Bärtsch & Mobile Autor/allikas: http://rubinmuseum.org

Festival Jazzkaar toob kevadel Eestisse Šveitsi muusiku ja ECMi artisti Nik Bärtschi ansambliga Mobile. Bärtschi sugestiivne muusika kõlab 29. Jazzkaare viimasel festivalipäeval 29. aprillil kell 17 Tallinnas Vabal Laval.

Zürichis sündinud Nik Bärtsch on oma muusikuteel mänginud pea kõike fusioonist free funk’ni, kaasaegse muusika ja moodsa jazzini. Bärtsch töötab paralleelselt kolme koosseisuga.

Esimene neist on 1997. aastal moodustatud akustiline projekt Mobile, mille rituaalsed kontserdid on erinevad ja võivad kesta isegi 36 tundi. Mobile pillide koosseisus on väga eriline, klaveri ja bassklarneti kõrval on hüpnotiseeriv roll löökpillidel. Mobilega salvestas Nik Bärtsch oma värskeima albumi „Continuum”. Nik Bärtsch’s Mobile kvartetis musitseerivad koos pianistiga Sha bassklarnetil ja kontrabassklarnetil, Kaspar Rast trummidel ja löökpillidel ning Nicolas Stocker trummidel ja häälestatud löökpillidel.

Bärtschi zen-funk kvartetiga Ronin on ECM plaadifirma alt ilmunud albumid „Stoc“ (2006), „Holon“ (2008), „Llyria“ (2010) ja lisaks live album (2012). 10 aastat tagasi oli seda kvartetti võimalik kuulda Tallinnas festivalil „Täiuslik vaikus“.

Bärtsch on ka hinnatud sooloartist. Oma kontsertidel kasutab ta prepareeritud klaverit ja löökpille. Millise koosseisuga pianist ka ei esineks, tema muusikaline DNA on selgelt äratuntav juba esimestest helidest. Kriitikud on tõdenud, et tema muusikal on täiesti uus kontseptsioon, kus pulseeriva rütmika taustal areneb haarav draama.

29. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 20.–29. aprillini 2018. Festivali koduks saab taas parimat festivalimeeleolu pakkuv Telliskivi Loomelinnak. Kontserdid toimuvad Punases Majas ja Vabal Laval.    

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: