Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja video: Klassiku sõber on Juhani Salokannel

{{1518700440000 | amCalendar}}

Neljapäeval, 15. veebruaril andis Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts välja kolmanda Klassiku sõbra tiitli. Tänavu pälvis selle Juhani Salokannel.

"Tiitliga pärjatakse inimest, kel on auhinna kätteandmisele eelnenud kalendriaasta jooksul ilmunud publikatsioon või mis tahes muu kultuuriteo autorile või autorite kollektiivile, kes on oma tegevusega edendanud eesti kirjandusklassika tundmist ja populariseerimist," selgitas seltsi juhatuse esimees Rein Veidemann.

Juhani Salokannel ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Eesti ajalugu on soomlastele kaunis tundmatu. "Seal on mõni pidepunkt, aga ma julgen öelda, et teie ajalugu on meie omast pisut keerulisem."

Klassiku sõber 2018 on Juhani Salokannel, kirjanik, estofiil ja "Tõe ja õiguse" viie osa soome keelde tõlkija. Eelmisel aastal nägi Soomes ilmavalgust Juhani Salokandle kirjutatud monograafia Tammsaarest. Tema teos "Noore Eesti südametunnistus" ("Nuoren Viron omatunto") ilmub sel aastal Piret Saluri tõlkes ka eesti keeles. 

Auhinnaks on Eesti kunstiklassiku graafiline leht ja seltsi tänukiri.

Senised Klassiku sõbrad on olnud kirjandusteadlane Rutt Hinrikus (2016) ning lavastaja Heidi Sarapuu (2017).

2018. aasta Klassiku sõber selgub Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseumis neljapäeval kell 15.

Huvilised on üritusele oodatud.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: