Arvustus. Rae Morris, järgmine Positivuse peaesineja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rae Morris Brit Awardsi auhinnagaalal 2015. aastal.
Rae Morris Brit Awardsi auhinnagaalal 2015. aastal. Autor/allikas: SCANPIX

Uus plaat

Rae Morris

"Someone Out There" (Atlantic)

7/10

Blackpool, kunagi suuremast suurejoonelisem, kuid pärast lennureiside ning odavate Hispaania joomapuhkuste tähelendu põhjalikult mandunud Loode-Inglismaa rannikulinn. Kullast ja karrast on järele jäänud vaid veidrad kahekorruselised trammid ja pidevad hilisteismeliste ning erinevate enamuste ja vähemuste lärmakad läbud enamasti pooltühjades endistes suurtes majutusasutustes. Ei, kuurortlinnade ajastu ei tule enam kunagi tagasi.

Ent kahe kraani ja toasooja õllega pardipoeg võib kuskilt kohale veeretada muna, millest koorub midagi huvitavat – kui mitte luik, siis vähemalt naaskelnokk või punajalg-tilder. Kuigi omal ajal ei suutnud FC Blackpool välja ajada Indrek Zelinski töölina, töötas hiljem sama klubi ruumides ettekandjana 1992 sündinud Rae Morris. Ta sai ka tähelepanu 2015 ilmunud debüütplaadiga "Unguarded", millel oli nii klaverdatud liftimuusikat kui ka raadiojaamadesse jõudnud diskot ja millega ta sai sellevõrra orbiidile, et kutsuti soojendama muuhulgas selliseid keskmise suurusjärgi artiste nagu Bombay Bicycle Club, George Ezra või Noah and the Whale.

Tänavu ilmunud uus plaat "Someone Out There" on juba märksa huvitavam. Plaati aitasid produtseerida mh Mika, Lily Alleni, Vampire Weekendi ja Kylie Minogue´iga seotud torumehed. Tulemus on popplaat, mida ostetakse, kuulatakse ja kiidetakse. Mis teeb Rae Morrise huvitavaks? Sündinud töölise ja teenistuja perekonnas, selja taga väike kooselu teise naismuusikuga, aga muidu isiklikus elus ei midagi pöörast ja revolutsioonilist. Laulusõnad? Someone out there loves you, someone out there is lonely too / Doing it for the first time, we´d better hope our bodies rhyme. Ühesõnaga, mu eiki-breiki süda [super lugu – toim] lõhkeb kaastundest, aga lüürika suurt tähelepanu ei vääri. Sama võib leida iga koolitüdruku salmikust, Snapchatist või kuhu iganes neid praegu kirjutatakse.

"Someone Out There" edu taga on kaks asja. Esiteks on Rae Morrisel väga meeldejääv hääl, mis kohati sarnaneb Kate Bushi ("Push Me to My Limit", "Atletico"), Björki, Regina Spektori ja päris mitmel puhul ka Ellie Gouldinguga. Sellised võrdlused on alati natuke ohtlikud, sest see plaat ei ole Björki "Debut" või Bushi "Kick Inside", loomult pigem siiski selgelt rohkem Ellie Goulding. Aga ta on selline Ellie Goulding, kelles õpetajate tuba näeb veel lootust, mitte ei ole määratud maanduma Positivuse püsiesinejaks.

Plaadil on umbes pooleks esindatud huvitavalt kokkuklopsitud lood ning tavaline raadiopopp. "Lower the Tone" ja "Lower the Tone" lasevad Morrise häälel kõlada ja paitada, "Atletico" on hakkivalt meeldejääv ning "Reborn" põrkleb avaralt. Ma ei tea, kas Morrise enda jaoks oleks Gouldinguks tõusmine unistus või altminek, aga loodetavasti kasutab ta oma looduslikku materjali huvitavamalt. Mis puudutab Blackpooli, siis muudel kui trammi-aficionado'del ja võistlustantsijatel soovitaks selle asula pigem vahele jätta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: