Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video. Teatriauhindade järelpeol NUKUs oli üle 800 külalise

Eile jagati NUKU teatris teatriaasta auhindu. "Ringvaade" käis pidutsevaid näitlejaid, lavastajaid ja kunstnikke õnnitlemas ning uurimas, kuidas pidu jätkus.

"See on tähtis, et teatriinimesed ja kolleegid saavad omavahel kokku. Mõningaid kolleege näedki ainult teatripeol, teed viivad lahku ja sa ei pruugi töö rindel elu sees kokku puutuda," lausus teatri NO99 näitleja Gert Raudsep.

NUKU võttis sel õhtul vastu üle 800 külalise, suure osa eesti teatrirahvast ja korraldusse olid kaasatud kõik NUKU teatri töötajad.

Sõnalavastuste žürii liige Külliki Saldre ütles, et häid tegijaid on Eesti teatrimaastikul väga palju, kuid viis nomineeritut valis žürii välja üksmeelselt. "Minu meelest on kõige tähtsam nominatsioon, ülejäänu on loterii," arvas Saldre.

Parimaks meesnäitlejaks nimetati teatripeol Martin Veinmann. "Mida edasi, seda parem tunne on alati, kui saad sellise tähelepanu ja saad aru, et midagi on korda läinud. Noores eas ei oska võib-olla sellest nii palju rõõmu tunda, siis lähed lihtsalt natukene puhevile, aga praegu on küll ääretult hea meel.

Parimaks meeskõrvalosatäitjaks nimetatud Ago Anderson kiitis, et on auhinna üle väga rõõmus. "Ikka on neid hea saada. Kui on võimalik, tehke neid kodus ka üksteisele. Öelge oma naisele või mehele, et te olete kõige paremad ja tuju läheb kohe paremaks," ütles Anderson, kes ise ütles seda oma kaasale teatripäeva hommikul.

Harriet Toomperele anti üle parima naiskõrvalosa auhind. Preemia võttis näitleja lausa sõnatuks. "On olnud väga hea aasta, väga eriline," võttis naine eduka aasta kokku.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: