Sada Eesti mõtet. Igor Mang Eesti kuningriigist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
raamatumüük rahvusraamatukogus Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme. Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Igor Mang:

Eesti tulevik on kuningriik.

Peeter Helme: "Igor Mangi teavad kõik. Teda teavad isegi need, kes teda ei tea. Teavad need, kes ostavad Mangi horoskoobiga Maalehte, mida kuuldavasti trükitakse sel puhul topelttiraažis, kui ka need, kes ei usu ei horoskoopide ega Igor Mangi olemasolusse. Mang on lihtsalt nii kõva tegija. Seda kriipsutab rasvase joonega alla ka tõik, et kõik tema ennustused ei lähegi täppi. See lihtsalt ei loe. Kui Mang mõne ennustusega eksibki, siis ometi läheb täppi tema sõnastatud tunne, meeleolu, hoiak, eluviis kui soovite. Ja Mangi esindatud eluviis on ülev, müstiline, aristokraatlik, täidetud igavikuliste väärtuste, üle aegade ookeani ulatuvate aadete ja ideaalidega. Nõnda on vaid loomulik, et Mang on veendunud monarhist, kes ennustas 2013. aastal Eesti Ekspressi ajakirjanikule Madis Jürgenile antud intervjuus tulevasele Eestile kuninglikku ülevust ja vägevust. Soovi korral võib seda tõesti võtta Mangi järjekordse ennustusena, mis paraku meenutab sel juhul Juhan Liivi juttu Poola kuningaks olemisest. Kuigi ilmselt oleks Mangi ambitsioon asuda ametisse mitte kuninga enda, vaid kuningliku astroloogina, aga see selleks, sest mõistlikum on näha kõlanud Igor Mangi mõttes kuningriigist lihtsat soovi, et Eestist kujuneks väärikas maa. On ju kuninglikkus ka väärikuse ja õilsuse võrdkuju ning selles mõttes on igiväärikas Igor Mang selle sõnumi tõeline prohvet."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: