Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn Music Weekil käivitatakse uus linnafestival Station Narva

Propazha
Propazha Autor/allikas: Pressimaterjalid

Festivali Tallinn Music Week (TMW) raames õnnistatakse sisse ka uus linnafestival Station Narva. Tänavu septembris Narvas käivituva festival eelsoojendusena toimub Eesti ja Venemaa artistidega pikitud pidu Sveta Baaris, samuti on Narva TMWil kohal nii tänavakunsti kui ka kultuuripealinna teemaliste aruteludega. 

Aastal 2024 saab ühest Eesti linnast Euroopa kultuuripealinn ning sellega seonduvas avalikus diskussioonis annavad tooni Tartu ja Narva kandidatuuri pooldajad. 4. aprillil kell 17 toimub TMW pop-up baaris Disaini- ja arhitektuurigaleriis avalik arutelu, milles linnamõtlejad Narvast ja Tartust väitlevad sisu ja vormi üle, otsivad piiri põlisuse ja Potjomkini vahel ning hindavad kriitiliselt ka arenguid tselluloositehase rajamisest Kreenholmi tulevikuni. Vestlusel osalevad kirjanik ja kriitik Berk Vaher, ERR Narva korrespondent Jüri Nikolajev, Muinsuskaitseameti kunstimälestiste peainspektor Linda Lainvoo ja kultuuritegelane Ahto Külvet. Vestlust juhib meediaekspert Maris Hellrand.

5. aprillil kell 17 peetakse TMW pop-up baaris Disaini- ja arhitektuurigaleriis Narva ja Rakvere linnapeade debatt "Euroopa kultuuripealinn 2024 – kes ja miks?".

Narva potentsiaali uue rahvusvahelise kultuuri ja ettevõtluse sõlmpunktina saab testida laupäeval, 7. aprillil kell 13 Kultuurikatlas toimuva TMW Creative Impact konverentsi raames toimuvas töötoas "Võimalused Narva ümberkujundamiseks loovuse ja disainmõtlemise kaudu". Narva linnaarhitekti Ivan Sergejevi ja TÜ Narva kolledži direktori Kristina Kallase esitlused juhatab sisse Narva linnapea Tarmo Tammiste. 

5. aprillil kell 16 toimub kohvikus Must Puudel Narva arvamusfestivali Bazar esitletav avalik vestlus "Tähelepanu, uksed avanevad!". Vestluse keskmes on erinevused eesti ja vene keelt emakeelena kõnelevate noorte suhtluskultuurides ja netiketis. Arutelu veavad Bazari korraldaja Valeria Lavrova ning ETV+ ja Raadio 4 saatejuht Aleksandr Žemžurov, oma kogemusi jagavad youtuber Victoria Villig, vabalt kahes keeles räppiv Aleks Sakson, Narva Eesti Gümnaasiumi abiturient Eva Lennuk ja psühholoog-nõustaja Rita Rätsepp.

7. aprillil kell 15 avatakse Telliskivi Loomelinnaku A1 hoone fasaadile Narva kunstiresidentuuri endise residendi, Poola kunstniku Szymon Kula poolt loodud seinamaal "NARcissism". Seinamaali avamisele järgneb Pudel Baaris vestlusring Narva linna ümberkujundamisest läbi kultuuri ja (tänava)kunsti.

7. aprillil peetakse aga Sveta Baaris festivali Station Narva eelsoojenduspidu. TMW koos Narva alternatiivmuusika klubiga Art Club Ro-Ro sõidutab peojaama kokku nii Narva muusikud, Venemaa skene saadikud kui ka võõrustajalinna Tallinna esindusbändid. Piirilinna artiste esindavad AveNova ja räppar Propazha. Tallinna bändidest on Svetas kohal oma viimase albumi "Selle suve nägu" lugudega Sõpruse Puiestee ja Junk Riot. Venemaa pealinnast Moskvast saabuvad diskopungi bänd Wet Red ja bändi Tesla Boy liider Anton Sevidov oma uue soolokavaga. Põhjapolaarjoonelt Murmanskist sõidab kohale Venemaa shoegaze’i tulevikulootus Wooden Whales.

Kümnes Tallinn Music Week toimub 2. kuni 8. aprillini 2018.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: