Dokfoto keskus uurib läbi aeglase dokumentaalfotograafia ühiskonna murekohti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dokfoto keskuse näitus
Dokfoto keskuse näitus "Silmast silma" Autor/allikas: Pressimaterjalid

6. aprillil avatakse Dokfoto keskuse galeriis Telliskivi Loomelinnakus näitus "Silmast silma", mis on Soome fotoõppejõu ja dokumentaalfoto ajakirja Raw View peatoimetaja Hannamari Shakya Eestis läbiviidud aastase meistriklassi kokkuvõttev lõputööde väljapanek.

9 erinevat fotograafi toovad vaataja ette 9 projekti, mis valmisid "aeglase dokumentaalfotograafia" meetodil. See tähendab pikaajalist protsessi, mille käigus visuaalse loo jutustajad keskendusid ühele teemale.

Näituselt leiab reageeringuid mitmetele aktuaalsetele seisudele kaasaegses ühiskonnas - "kadunud generatsiooni" teema, alkoholismiprobleem paljudes Eesti peredes, tunnustamata maade olukord maailmas, endise suletud militaarlinna praegune situtsioon põgenemispaigana, rassismiilmingud Soome ühiskonnas kultuuriliselt ja geneetiliselt mitmekesist päritolu naiste näitel.

Hannamari Shakya sõnas, et maailm on üle ujutatud meelelahutusega. "Me vajame, et inimesed näeksid, mis toimub ühiskondades tegelikult. Me vajame inimesi, kes jutustaks lugusid, mis suunaksid meid mõtlema ja esitama küsimusi."

Näituse kuraator on kursuse organiseerinud fotokunstnik Annika Haas. Üles astuvad fotokunstnikud: Hannamari Shakya, Annela Samuel, Iris Kivisalu, Liis Mäesalu, Mailiis Ollino, Silvia Pärmann, Keili Tees, Helen Ree, Liis Treimann.

"Silmast silma" jääb avatuks 6. maini 2018.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: