Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Siim Nestor vanaisa Ahto Vesmesest: pila ja nööki oli tema jutus kolmveerand

Saates "Hommik Anuga" olid külas legendaarse filmiaktivisti Ahto Vesmese tütrepojad, muusikaajakirjanik Siim Nestor ja plaadipoepidaja Madis Nestor.

Ahto Vesmes (21. august 1931 – 7. mai 2017) töötas 1970ndatel ja 80ndatel Filmilaenutuse ja Reklaami Valitsuse peadirektorina ja nagu ütles Siim Nestor, olid tema valitud kõik filmid, mis tollal kõigis kinodes jooksid.

Kõigile Eesti inimestele, kes aastatel 1970-1990 elasid ja filmikunstist vähegi huvitusid, jääb Ahto Vesmes meelde aga igapühapäevase vaimuka filmisaate "Jupiter" saatejuhina.

Seekordne Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) annab seetõttu elutööauhinna üle saatele "Jupiter" ja postuumselt Ahto Vesmesele.

Saatejuht Anu Välba küsis, kui agarad vaatajad olid lapselapsed. Siim Nestor ütles, et ta vaatas, aga see polnud nagu kirikuskäimine, et seda pidi kindlasti tegema.

Madis Nestor: "Mina, vastupidi, mäletan, et see gong oli väga oluline osa pühapäevast, aga no mina olin ikka päris pisike siis veel."

Järele vaadata saadet kahjuks ei saa, sest 21 hooaja peale on ETV-l "Jupiteri" alles täpselt üks minut ja 40 sekundit. "Aeg oli selline, et saateid ei säilitatud ja salvestati üle," kurvastas Anu Välba.

"Lõpupoole, kui vanaisaga suhtlesime, oli eesmärk salvestada tema jutust midagi pähegi, aga viis, kuidas ta asjadest rääkisk, oli nii intensiivne, et raske meelde jätta," nentis Madis Nestor.

"Pila ja nöökimist oli tema jutus seitsekümmend viis protsenti," meenutas Siim Nestor.

"Sellepärast oligi ta eriline inimene, et ta andis puid alla, kui vaja oli," kiitis Madis.

Vaadake kogu vestlust ja ainsat säilinud lõiku "Jupiterist" videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: