Rein Rannap: klassikalised meloodiad lasevad end väga hästi töödelda

Foto: ERR/kuvatõmmis

Rein Rannapi uus sooloplaat kannab pealkirja "Selfid klassikutega". Plaadil on 12 tuntud klassikalist muusikapala, millele Rannapi töötlus lisab uue lähenemisnurga.

"Need on tuttavad meloodiad, aga minu poolt täiesti ümber töödeldud. Nii et nüüd on nad rohkem minu portreed, mitte enam Mozarti, Beethoveni või Bachi omad, ja sellest ka nime põhjendus et selfid ehk minu portreed klassikute taustal. Ma kasutan neid meloodiaid, ma meloodia noote ei muuda, aga ma muudan rütmi, tempot, pulssi, saadet ehk panen enda poolt rohkem juurde kui et võtan originaalist," rääkis Rannap "Aktuaalsele kaamerale".

"Klassikalised meloodiad lasevad väga hästi ennast töödelda, ja mis mulle meeldib kõige tuntumate meloodiate juures on see, et siis kuulaja saab aru, mida ma teen teistmoodi, kuidas ma seda lugu pööran. Seda sel juhul, kui need meloodiad on talle tuttavad. Vahel ma toon selle helilooja teise meloodia selle loo sisse, et üllatada ja pakkuda äratundmisrõõmu," lisas Rannap.

Plaadi kaks pikemat lugu on suurejoonelised töötlused, kus Rannap pakub sama teema välja eri stiilides.

Rein Rannapi plaadi "Selfid klassikutega" täismahus esitluskontsert koos otseülekandega toimub homme õhtul Eesti Raadio 1. stuudios Uudistemajas (Kreutzwaldi 14). Kontserdist teeb ülekande ka ERR kultuuriportaal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: