Sadamateatris esietendub Ain Mäeotsa lavastatud "Härra Biedermann ja tulesüütajad"

{{1525271940000 | amCalendar}}
"Härra Biedermann ja tulesüütajad"

Sel laupäeval, 5. mail kell 19 esietendub Sadamateatris Max Frischi must komöödia "Härra Biedermann ja tulesüütajad".

"See lugu räägib kurjusest. Mis juhtub inimesega, kui ta kohtub absoluutse kurjusega? See lugu räägib ka enesepettusest, mõtteviisist, et ka nii määratu kurjuse vastu saab astuda ainult heaga – et kui ma olen kurja vastu piisavalt hea, siis äkki saab ta sellest aru ja saame sõpradeks. Ei saa! Kui kohtud määratult suure Kurjaga, siis kuidas sellega hakkama saada? See on küsimus. /---/ Omal moel, kõige paremas tähenduses, on tegemist ikkagi thriller’iga, kus on nii valus, et see on naljakas, või nii naljakas, et see on tõesti valus," rääkis lavastaja Ain Mäeots.

Must komöödia leiab aset kenas ja korralikus linnakeses, kus viimasel ajal on toimuma hakanud saladuslikud terroriaktid. Ühel õhtul koputavad kaks meest linnakodanik Gottlieb Biedermanni uksele, esitlevad end kaupmeestena ning paluvad öömaja. Õige pea on nad majaperemehe loal ja abil end sisse seadnud maja pööningul, otse katuse all.
 
Meie silme all toimub osav manipulatsioon kergeuskliku inimesega, kellele antakse kõik vihjed, et tõde avastada, ent kes kõigest hoolimata otsustab kangekaelselt end edasi petta. See on lugu kõigist neist inimestest, kes keelduvad tunnistamast neile vastu vaatavat tõde ning loodavad pead liiva alla peites sellega kohtumisest pääseda.
 
Ehkki näidend on kirjutatud juba 1958. aastal, pakub absurdihõnguline poliitiline parabool kindlasti äratundmist ka kaasaja kontekstis.

Näidendi teksti on tõlkinud Aleksander Kurtna, lavastaja on Ain Mäeots, kunstnik, valgus- ja videokunstnik Kristjan Suits, liikumisjuht Britt Kõrsmaa, originaalmuusika autor Siim Randla.
 
Mängivad Aivar Tommingas, Piret Laurimaa, Riho Kütsar, Karl Laumets, Ott Sepp, Merle Jalakas ja Siim Sareal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: