Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linnateatri vaatemängulises suvelavastuses seikleb vürst Gabriel

Lavastaja Diana Leesalu sõnul näeb laupäeval Linnateatri Lavaaugus esietenduvas suvelavastuses "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad" armastust ja seiklust, ajastutruid kostüüme ja mõõgavõitlust. Lavastuses lööb kaasa ligi 40 näitlejat.

Leesalu ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tema loo aluseks on ikkagi Eduard Bornhöhe jutustus, mitte kultusfilmi staatuses "Viimne reliikvia".

"Inimesed ei peaks siia filmi tulema otsima. Pigem nad võiksid veidi rohkem kui filmis saada teada, mis mees see Gabriel õieti oli, kes see Agnes tegelikult oli. Ja ma arvan, et tegelikult see seikluste ring, mille nad läbi elavad, on natukene laiem kui filmis," selgitas lavastaja.

"Ma ükspäev mõtlesin selle peale, et siin on selline poisipõlve unistus tõeks saanud, et meil on siin hästi palju mõõklemist. Kui selle mõõga kätte võtad, tuleb lapsepõlv meelde. Kogu see teatri juurde jõudmine, see mängu alge poistel või minul endal sealt algaski, et kui väikese poisina sai mõõgeldud. Ja nüüd ma olen täiskasvanud inimene ja saan palka selle eest. Ma ei tea, kas see on naljakas või kurb, aga mina naudin seda küll," rääkis Gabrieli osatäitja Priit Pius.

"Filmi olen muidugi näinud, aga jutustust polnud lugenud. Mulle meeldis väga "Tasuja", aga nüüd kui ma selle jutustuse üle lugesin, siis ma olin väga üllatunud. See väga puudutas mind, just see armastus, kuidas ta kirjeldab seda esimest armastust, ühe tüdruku esimest armastust, minu meelest see oli väga ilus," kommenteeris Agnese osatäitja Sandra Uusberg.

Lavavõitluse juhendaja Indrek Sammuli hinnangul kirjeldab etendus eestlaste saatust.

"Minu enda jaoks on siin ikkagi see meie saatus, see eestlaste saatus, et sajandeid oleme püüdnud seda maad kuidagi vabaks või et me saaksime ise siin otsustada mingeid asju. Püüame seda teha kellegi abiga ja ikka tuleb välja, et vend võitleb venna vastu. Lõpuks jälle selgub, et need, kelle abi me tahtsime ja saime, oma osa võtmata ei jäta," rääkis Sammul.

Koos Linnateatri näitlejatega löövad suvelavastuses kaasa ka Viljandi kultuuriakadeemia ja lavakunstikooli teatritudengid. Lavastuse on kujundanud Triinu Pungits ja Jaagup Roomet ning helilooja on Ardo Ran Varres.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: