Rein Rannap tähistab 50 aastat laval kontserdiga

Rein Rannap 65
Rein Rannap 65 Autor/allikas: Pressimaterjalid

29. septembril 2018 kell 18 toimub Alexela kontserdimajas Rein Rannapi autoriõhtu. Kontsert tähistab nii Rannapi 65. sünnipäeva kui ka 50. aastat professionaalse muusikuna.

Ettevõtmise eesmärk on meeleoluka etenduse kaudu anda ülevaade muusiku mitmekesisest tegevusest helilooja ja interpreteedina. Kõlavad Rannapi tuntuimad laulud, paar pop-pala klaverile ja popurrii värskest rokkooperist "Nurjatu saar". Esinevad muusikud, kellega Rannap on kõige rohkem koostööd teinud ning kokku on oodata üle neljakümne erineva etteaste.

1968 oli Rannapile pöördeline aasta: ta andis oma esimese soolokontserdi, esines solistina sümfooniaorkestri ees, osales trioga Tallinna jazz-festivalil, kirjutas lastemuusikali ja lõi esimesed laulud, mis ka raadios lindistati. Kui tema 60. sünnipäeva kontsert keskendus tõsisemale žanrile ja instrumentaalmuusikale, siis seekord on rõhk poplauludel. Kontserdil on videoprojektsioon, mis näitab esinejaid suures plaanis, samuti näeb ekraanil vanu videosalvestusi, fotosid ja katkendeid filmidest, kus on kõlanud Rannapi muusika (etendusel muidugi elavas esituses).

Esinevad lauljad:
Maarja-Liis Ilus
Lenna Kuurmaa
Kadri Voorand
Tõnis Mägi
Ivo Linna
Ott Lepland
Marko Matvere
Kristjan Kannukene
Ikevald Rannap

Kaasa teevad veel:
Ansambel koosseisus
Rein Rannap – klaver, Rain Rämmal – süntesaatorid, Jorma Puusaag ja Jaan Varts – kitarrid,  Henno Kelp – basskitarr, Roland Puussepp – trummid.
Silvia Ilves – soolotšello
Keelpilliansambel Ilves Sisters
Heigo Rosin – soolomarimba ja löökpillid
Mihkel Mattisen – klaver (Rannapiga koos neljal käel)
Segakoor Vox Populi Janne Fridolini juhatusel
Eesti Raadio laste vokaalansambel Kadri Hundi juhatusel

Toimetaja: Daniel Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: