Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raamatu uuesti fookusse tõsta lubanud Raamatukodu riiulitele jõuavad ka eneseabi- ja esoteerikaraamatud

Raamatupood
Raamatupood Autor/allikas: VIRUMAA TEATAJA/SCANPIX

Nelja Eesti kirjastuse loodud firma Raamatukodu avab oktoobri lõpus uue raamatupoe Raamatukodu. Kuigi raamatupoe eesmärk on seada fookusse taas raamat, ei tähenda see firma sõnul siiski nende valdkondade välistamist, mis teatud segmendi lugejate jaoks ehk kirjandus pole. See tähendab, et riiulitele jõuavad ka eneseabi- ja esoteerikaraamatud.

"Uue poe valikusse hakkab algul kuuluma eelkõige kirjastuste värske toodang, mida plaanime hästi eksponeerida ja soodsa hinnaga müüa," ütles ERR-ile Raamatukodu juhatuse liige Andres Tiisler.

"Kindlasti on kaupluse personalil õigus teha kirjastuste pakutava osas valik, aga seda igas valdkonnas, ühtki teemavaldkonda me oma poes ei välista," lisas ta.

Esoteerika- ja eneseabiraamatute välistamine uue raamatupoe riiulitel oleks ka keeruline, kuivõrd Raamatukodu firma alla kuuluvast neljast kirjastusest – Koolibri, Pegasus, Pilgrim ja Tammerraamat – on Pilgrimi väljaantavad raamatud peaasjalikult just neist ja muudest uue vaimsuse ja sarnaste teemadega tegelevatest žanritest.

Tiisleri sõnul on aga igas valdkonnas oma tugevamad ja nõrgemad raamatud. "Üritame keskenduda eelkõige tugevamatele."

Ta märkis, et Raamatukodu loojad usuvad, et raamatupoe edukuse tagavad raamatuvalik ja asjatundlik nõustamine. "Kindlasti saavad Raamatukodu kaupluses häid raamatusoovitusi nii väärtkirjanduse kui ka kergema tarbekirjanduse huvilised."

Kaupluse lõplik nägu luuakse Tiisleri sõnul koostöös raamatuostjatega. "Valiku kujundamisel tuleb paljuski lähtuda nõudlusest," nentis ta.

Raamatukodu raamatupood avatakse oktoobris uues kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn ning hakkab tegutsema 400-ruutmeetrisel müügipinnal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: