Draama 2018 | Ivar Põllu: pöördelistel epohhidel pole kellelgi aega tähelepanu pöörata väikse rahva kannatustele

Tartu Uue Teatri loominguline juht ja lavastaja Ivar Põllu.
Tartu Uue Teatri loominguline juht ja lavastaja Ivar Põllu. Autor/allikas: PM/SCANPIX BALTICS

Sel nädalal toimub Tartus järjekorras 22. teatrifestival Draama. Sel puhul avaldab ERR kultuuriportaal rea intervjuusid festivalil osalevate inimestega, keda saab näha laval või kohata lava taga. Teises intervjuus vestles Kerli Jõgi lavastuse "BB ilmub öösel" lavastaja Ivar Põlluga.

Jaak Allik on öelnud, et tema meelest oli tegemist Põllu ühe parema tööga. Mis sina sellest arvad?

Tore kuulda. Huvitav oleks, mis on siis see kõige parem.

Kriitika räägib selle lavastuse puhul vähe kuuldemängulisest osast. Selle kohta on öeldud isegi, et see pole kuigi inspireeriv, huvitav või vonkrahlilik. Huvitav miks?

Mart leidis, et kuuldemängu osa peaks olema väga konservatiivne, et etenduse osas saaks rohkem lammutada ja laguneda, et oleks areng. Nii tegimegi selle teksti ümber ja Mart ka lavastas selle klassikaliselt, järk-järgult muutes esituslaadi. Nii et Mart aitas teha järgnevat suuremaks. 

Kriitika on öelnud, et näidendi suurim puudus on Eesti- ja Brechti-keskse pooluse sidumise võimatus, mistõttu viimane jääb kaugeks ja väheütlevaks. Millest selline mulje võib jääda?

Mulle see sidumatus just meeldib, see on sünkroonis ka laval väljaöeldavaga, et pöördelistel epohhidel pole kellelgi aega tähelepanu pöörata väikse rahva kannatustele, isegi egomaniakaalse kunstiinimese seksiseiklused 80 km kaugusel on palju instagrammitavamad. 

Kellega veedaksid 1940. aasta jaaniöö sina?

Kui oleks valida, siis Brechti seltskonnas Hella Wuolijoki mõisas. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: