Jõhvi linnagalerii trumbiks on asukoht

Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvis asuva Ida-Virumaa populaarsema kunstigalerii eelis on tema asukoht, sest seal käivad näitusi vaatamas ka tuhanded Jõhvi kontserdimajas toimuvate ürituste külalised. Galerii näituseplaanid on tehtud neljaks aastaks ette.

Peaaegu 90 ruutmeetri suuruse pindalaga Jõhvi linnagaleriis on praegu avatud Kiviõli kunstniku ja kunstiõpetaja Aivar Rihkranna maalide näitus. Kunstnik tunnistas, et Jõhvi galeriis piltide näitamine on vähemalt Virumaa kunstnikutele auasi.

"Kuna galerii asub kontserdimajas, siis käib siin väga palju vaatajaid. Teiseks on siin kvaliteetne valgustus ja õhku on palju. Ja kõige olulisem on see, et siin on tugev ja kogemustega galerist, kes räägib kunstnikega nende plaanidest mitu aastat ette ning näituse ülespaneku ajal hoolitseb eraldi iga pildi hea paigutuse eest. Kunstnikule on ta nagu ema eest ja see on väga meeldiv," ütles kunstnik.

Jõhvi linnagalerii juhi Inna Kivimäe sõnul nemad külastajaid üle ei loe, sest piisab teadmisest, et ollakse populaarsed. Galeristi sõnul on eesmärk see, näitustel oleks esindatud erinevad kunstiliigid. Ta avaldas soovi, et oma töid julgeks näitusele pakkuda eri tasemega kunstnikud.

Näitused on Jõhvi galeriis avatud kuu aega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: