PLMF Hingemuusika sari alustab Tallinnas uut hooaega ({{commentsTotal}})

Nata-Ly ja Toivo Peäske
Nata-Ly ja Toivo Peäske Autor/allikas: Klaverifestival

PLMF Hingemuusika sari alustab Tallinnas uut hooaega. Avakontserdil esineb Tallinna muusikakeskkooli keelpilliorkester, dirigendipuldis tunnustatud muusik Toivo Peäske. Orkestri kontsertmeistriteks on Miia Olivia Onni ja Erik Rauk. Kavas kõlavad teosed Tšaikovski, Griegi, Debussy, Lätte jt heliloojate loomingust.

Konterdisari Tallinnas on loodud 2013. aastal koostöös Rootsi-Mihkli kogudusega ning alates oktoobrist pakutakse iga kuu teisel teisipäeval klassikalise muusika elamusi. Järgmine vaba sissepääsuga kontsert Rootsi-Mihkli kirikus on 9. oktoobril kell 15.00.

Toivo Peäske on tunnustatud pianist ja pedagoog, Eesti muusika- ja teatriakadeemia emeriitdotsent. TMKK keelpilliorkestri dirigendina alustas ta 1992. aastal. T. Peäske on juhatanud Tallinna noorteorkestrit ning praegu ka Virumaa kammerorkestrit ja Virumaa noorteorkestrit. Alates 1975. aastast on ta Tallinna Klaveriduo liige koos Nata-Ly Sakkosega. Alates 2002. aastast töötab ta Rakvere Muusikakoolis direktorina. Peäske on pälvinud mitmeid riiklikke ja maakondlikke tunnustusi ning nii Rakvere linnavalitsuse kui ka Kultuurkapitali preemiaid.

Tallinna muusikakeskkooli (TMKK) keelpilliorkestris mängivad seitsmendate ja kaheksandate klasside keelpilliõpilased ning orkester kuulub kooli õppekavasse. Varasematel aastatel on sooritatud mitmeid kontserdireise (Inglismaa, Saksamaa, Taani, Rootsi, Soome jne). Edukalt on osaletud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel (Neerpeltis kahel korral I preemia Cum Laude). Viiel järjestikusel aastal on orkester osalenud Kuhmo orkestrimängu kursustel Prima Nota di Kuhmo, kus orkester on olnud juhtivas rollis. Viimastel aastatel on laiendatud koosseisudega (kaasates gümnasiste) esinetud Austraalias, Slovakkias ja Ungaris; Bratislava rahvusvahelisel konkursil saavutati kulddiplom. Korduvalt on orkester esinenud Rakveres J. Paku nimelistel festivalidel. 2018. aasta juunis osales orkester Valmieras toimunud Balti keelpilliorkestrite festivalil, kus lisaks ühisorkestris mängimisele oli orkestril au ainukesena mängida ka oma soolokava. Õpilaste siiras soov oli mängida sama kava ka Tallinnas ja kuigi õpitakse nüüd juba vastavalt VIII ja IX klassis, tulime veel kord kokku ning anname teie ja meie meeleheaks tänase kontserdi.

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii Eesti kui ka maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Linnarahvale ja külalistele toimub vaba sissepääsuga Hingemuusika kontsert Rootsi-Mihkli kirikus 18. septembril algusega kell 15.00.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: