Pärnu muuseumis saab nõu rahvarõivaste valmistamiseks

Pärnu muuseumis avati rahvarõivaste nõuandetuba, et veidikenegi rahuldada viimastel aastatel kasvanud huvi rahvarõivaste valmistamise vastu. Praegu näidatakse seal 19. sajandi Vändra kihelkonna rahvarõivaid, järge ootavad Audru ja Tõstamaa.

Komplekti Vändra kihelkonna rahvarõivastest koostas magistritööna Inna Raud ja see jääb mõneks ajaks Pärnu muuseumi talutuba sisustama. Kuna muuseumi peavarahoidja Ülli Kont on õppinud Viljandi kultuuriakadeemias rahvuslikku käsitööd, saab temalt selgitusi ja nõu küsida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valge lambanahkne kasukas tõmbab kõigi pilku. "See kasukas on tõesti täiesti erakordne, sest neid on säilinud väga vähe. See on Vändra kasukas, tehtud Viljandimaa kasuka eeskujul ja tal on kõik kaunistused täpselt nii nagu originaali peal on. Ja see on väga suur ja mahukas töö," rääkis Kont.

Huvi rahvarõivaste valmistamise vastu suurenes plahvatuslikult pärast Eesti taasiseseisvumist ja kasvab järjest. Nõuandetoast on abi, et valmiksid võimalikult autentsed rõivad.

"Tavaliselt muuseumifondides ei ole täiskomplekti esemeid ja inimestel on väga raske aru saada. On küll raamatud, on küll infot, on internet, aga tegelikult, milline see kõik täpselt välja näeb, selleks ongi need nõuandekojad," selgitas Kont.

Meeste rahvarõivaste juurde käivat tubakakotti saab ka muuks otstarbeks kasutada. "Loodame, et tänapäeval eriti palju ei suitsetata. Seda tubakakotti saab hoopistükkis kasutada ju mobiilikotina," ütles Kont.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: