Kahe linna vahel jagatud Puuluubi lood sünnivad nn bändilaagrites

Foto: ERR

"Terevisiooni" otsestuudios käis ansambel Puuluup ehk Ramo Teder ja Marko Veisson, keda lahutab tegelikult igapäevaselt päris suur distants ja lugude tegemiseks tuleb korraldada nn bändilaagreid.

"Mina elan Soomes, Marko Tartus," rääkis Teder. "Teeme vahepeal n-ö bändilaagreid. Peamiselt minu juures, minu kodustuudios. Nende kokkusaamiste ajal teeme siis lugusid."

Üle neti nad üksteisele lugusid kuulamiseks ei saada. "Loome neid lugusid koos improviseerides. Midagi ette valmis ei kirjuta," sõnas Veisson.

Reedel on Puuluubil kontsert Hiiumaal, laupäeval Saaremaal ning nädala pärast Luksemburgis. "Päris mõnus," märkis Teder. Veisson lisas, et nädalavahetused on neil üsna täis.

Veissoni sõnul oli hiljutistest ülesastumistest kõige suurem Saksamaal. "Seal käis päris palju eesti artiste. Rudolstadtis oli saja tuhande külalisega folkfestival. Seal oli palju publikut ja oli väga tore esineda."

100. aasta juubelit tähistavas Lätis on Puuluup esinenud ühe korra. "See oli Valmiermuižas. See jääb hästi meelde muidugi. Lisaks Valmiermuižale on seal lähedal üks teine õllekas, Brenguļi. See on väga tagasihoidlik, aga väga hea õllega koht," rääkis Veisson.

Veisson tõi välja, et Põhja-Lätis on Strenci psühhoneuroloogia haigla, mis töötab osaliselt ka hotellina. "Seal on ka väga lahe väike muuseum entusiastliku muuseumijuhatajaga, kes teeb teile tuuri. Seda saab kombineerida Brenguļi õlle ja Strenci vaimuhaiglaga. Viimast ei tasu vaadata ainult vaimuhaiglane, see on ka väga huvitava arhitektuuriga."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: