Kirjanduskriitika auhinna võitis Elle-Mari Talivee

Elle-Mari Talivee
Elle-Mari Talivee Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tartus tähistati laupäeval 80 aasta möödumist "Arbujate" ilmumisest ning anti neljandat korda välja Ants Orase nimeline kirjanduskriitika auhind. Auhinna võitis Elle-Mari Talivee arvustusega "Serafima ja Hariton", mis ilmus ajakirjas Keel ja Kirjandus (2018, nr 7).

Elle-Mari Talivee arvustus on kirjutatud Vahur Afanasjevi romaanile "Serafima ja Bogdan". Talivee sõnul on Afanasjevi romaan eriline kirjandussündmus – niisamuti on žürii hinnangul eriline kirjandussündmus tema arvustus.

Elle-Mari Talivee töötab Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonna juhataja ja vanemteadurina. Tal on doktorikraad Tallinna Ülikoolist. Lisaks tegutseb ta Eesti kirjanduse teabekeskuses.

SA Kultuurileht väljaannete kriitikatoimetajate asutatud auhind määratakse ühe aasta jooksul (oktoobri lõpust oktoobri lõpuni) ilmunud parima arvustuse või ülevaate eest eesti keeles ilmunud kirjandusteos(t)e kohta. Žüriis olid Hanna Linda Korp, Pille-Riin Larm, Brita Melts, Indrek Mesikepp, Kajar Pruul ja Maia Tammjärv. Auhinnasumma 2000 eurot pärineb Eesti kultuurkapitalilt.

Varem on sama auhinna pälvinud Johanna Ross, Hasso Krull ja Berk Vaher.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: