Ugala teatri juhid panevad kevadel ameti maha

Foto: Kairit Leibold/ERR

Viis aastat Ugala teatrit juhtinud Kristiina Alliksaar ja teatri loominguline juht Ott Aardam panevad saabuval kevadel ameti maha. Uue teatrijuhi konkursile saab avaldusi esitada 25. jaanuarini, loominguline juht leitakse juba koostöös uue teatrijuhiga.

Kristiina Alliksaar meenutas "Aktuaalses kaameras", et kui ta viis aastat tagasi Ugala juhtimise üle võttis, valitses teatris sügav loome- ja juhtimiskriisis. "Ja kui ma siin majas juba olin, siis järgmine eesmärk oli enda jaoks leida kõige parem tiim enda ümber, kes aitaksid Ugalat kõige paremini edasi. Kes aitaksid parandada Ugala mainet, kes aitaksid tuua publiku siia majja tagasi," lausus ta.

Loomingulise juhina tööd alustanud Ott Aardami peamine väljakutse oli tagada rahulik tööõhkkond ja loominguline stabiilsus. Teatrimaja kapitaalremondi ajaks tuli leida ajutised mänguruumid. "Me võtsime ette selle töö, et luua Viljandi äärelinna ühte tööstushoonesse blackbox. Ma arvan, et see oli väga hea lahendus selleks ajaks. Ega ta ei olnud kõigile mitte kõige kergem, aga ma arvan, et ta oli ikkagi vähemalt loominguliselt huvitav projekt," arutles Aardam.

Viis aastat tagasi külastas Ugalat 43 500 inimest, mullu aga juba poole rohkem. Viimati nautis teater sääraseid publikunumbreid 1991. aastal. Nüüd, kui teatrijuhtide ees on väljakutse taset hoida, kasutusele võtta kammer- ja keldrisaal, on nad ometi otsustanud lahkuda.

"Võib-olla olukorras kus teater on teatava stabiilsuse säilitanud, oleks nüüd hea kui siia tuleks uut mõtet, uut energiat, et siit veel edasi liikuda, et mitte jääda sellesse vakku," ütles Aardam.

Alliksaar ootab teatrit juhtima inimesi, kellele läheb korda teater. "Kes näevad teatri olulisust ka kogukonnas ja ei pelga Viljandit, milleks ei ole absoluutselt ka mingit põhjust, mõtleksid ja kaaluksid väga tõsiselt siia tööle tulekut," lausus Alliksaar.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: