Krista Kaer Rosamunde Pilcherist: tema teostest leiavad oma lemmikud nii noored kui vanad

7. veebruaril lahkus meie seast 94-aastaselt kirjanik Rosamunde Pilcher. "Ringvaates" avas menukirjaniku fenomeni Varraku peatoimetaja Krista Kaer.

Krista Kaer kinnitas "Ringvaates", et kirjastus Varrak andis välja ainult neli suuremat Rosamunde Pilcheri romaani, kuigi tegelikult on ta kirjutanud palju ka väiksemamahulisi teoseid. "Kuulsaks sai ta eelkõige "Merikarbiotsijatega" ning tema fenomen on selles, et ta hakkas esimesena kirjutama suuri suguvõsalugusid," sõnas ta ja tõdes, et ei saa sugugi öelda, et tema põhiromaanide lõpp just õnnelik oleks. "Ütleks, et pigem on see just magusnukker, aga ta suur pluss on see, et ta kirjutab oma tegelased väga elusaks ning annab väga hea pildi ka tollest ajastust, milles tegevus toimub, inimestel on väga hea samastuda nende tegelastega."

"Ta ei vaata kunagi oma suurematest romaanid ainult ühte põlvkonda, tal on tegelased väga mitmest põlvkonnast, seal leiavad oma lemmikud nii noored kui vanad," selgitas Kaer ja lisas, et ta ei piiritleks Pilcheri sihtgruppi ainult keskealiste naistega. "Nemad ei moodustaks seda tohutut hulka, mis teda lugenud on," sõnas ta, mainides, et eriti populaarne on ta just Saksamaal. "Neist neljast põhiraamatust on nad teinud koos brittidega filmid ja need on tegelikult päris huvitavad."

Kaer julgeb arvata, et Rosamunde Pilcheri elu oli õnnelik. "Talle on antud ka üks kummaline autasu, see on turismi edendamise autasu, sest turismibussidega tulevad inimesed Cornwalli avastama, keegi on isegi öelnud, et Pilcher on teinud Inglismaa ja Saksamaa lähendamiseks rohkem kui mõni poliitik."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: