Patarei merekindlusse tuleb rahvusvaheline kommunismiohvrite mälestusmuuseum

Patarei merekindlus
Patarei merekindlus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Justiitsminister ja Riigi Kinnisvara AS esindaja allkirjastasid lepingu Patarei merekindlusse rahvusvahelise kommunismiohvrite mälestusmuuseumi rajamiseks.

"Rahvusvahelisest kommunismiohvrite mälestusmuuseumist saab maailma esimene kommunistlike režiimide kuritegusid ulatuslikult käsitlev muuseum. See aitab oluliselt kaasa maailmatasemel valdkondlikule teadus- ja haridustööle ja tagab mineviku mäletamise ka järeltulevatele põlvedele. Keskusesse koondatakse nii uurimiskeskus, muuseum kui ka rahvusvahelise teavitustöö osakond," ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

"Muuseum kannab sõnumit, et kommunismikuritegude kurjus ei saa meie ühiskonnas korduda," rõhutas Reinsalu.

Patarei kompleksi loodava kommunismikuritegude muusemi lahendus leiti rahvusvahelise ideekonkursi raames, mille võitis Jaapani arhitekt Shuhei Endo tööga "Punane erosioon". Keskuse tööd hakkab korraldama Eesti Mälu Instituut.

Muuseum on kavandatud ligikaudu 5000 ruutmeetrile Patarei kompleksi idapoolsesse ossa, kus on säilinud autentsed vangikongid, mahalaskmisruum, koridorid, vanglahoov koos vangide jalutusruumidega jpm.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: