Noored luuletajad viivad Hasso Krulli "Euroopa" Euroopasse

Hasso Krull
Hasso Krull "Plekktrummis" 25. veebruaril. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Reedel, 29. märtsil peavad noored Eesti poeedid Tartu Kirjanduse Majas dialoogi noorte luuletajatega üle Euroopa, teenäitajaks interpretatsioonidele avatud Hasso Krulli müütiline luuleteos "Euroopa".

Üritus on vahefiniš rahvusvahelises luuleprojektis "Borderlines/Piirid", mida kureerivad Ühendkuningriigi noorte loomehariduskeskus boomsatsuma ning tunnustatud Londoni luuletaja Joelle Taylor, kes 2018. aasta mais esines ka Tartus.

"Paljud noored tunnevad, et referendum, mille tulemusena Suurbritannia otsustas Euroopa Liidust lahkuda, röövis neilt nende hääle. Samal ajal on piiride ja nende avatuse või suletuse küsimus saanud kogu Euroopa jaoks määravaks," selgitasid korraldajad. Niisiis on seitse Inglismaa juhtivat luulekeskust ja seitse luulekeskust mujal Euroopas – Eestis, Poolas, Soomes, Portugalis, Iirimaal, Küprosel ja Kreekas – töötanud jaanuarist märtsini noorte luuletajatega, julgustades neid kirjutama piiridest, olgu need siis emotsionaalsed, kultuurilised või füüsilised.

Sotsiaalne antenn aktiveeritud, astuvad Tartus lavale TarSlämmi luuleõhtute säravamad esinejad Aliis Aalmann, Kaisa Kuslapuu, Joosep Vesselov, Villem Kreem, Maria Ivanova, Maris Pedaja, Susan Kolde, Rika Tapper, Mari Pihl, Kaija Kängsepp, Pihla Leena Põldma ja Susanna Mett. Valitud värsse esitab Hasso Krull, õhtut juhivad Sirel Heinloo ja Toomas Leppik.

Kes Tartu Kirjanduse Majja kohale ei jõua, saab sündmust jälgida ka veebivahendusel. Samal ajal kantakse veebis üle ka teiste Euroopa linnade luulelavasid. Hiljem valmib Tartu luulelavast ka kokkuvõttev video, millele lisanduvad ingliskeelsed tõlked.

Luulesündmus algab kell 20.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: