Võrumaal avatakse filmi "Tõde ja õigus" külastuskeskus

Filmi Vargamäe
Filmi Vargamäe Autor/allikas: Filmi Vargamäe

Mai lõpus avatakse Võrumaal Vastse-Roosa külas külastuskeskus Filmi Vargamäe, mis avab kõigile huvilistele hooned ja paigad, kus filmiti 2017. ja 2018. aastal Tanel Toomi täispikka debüütfilmi "Tõde ja õigus".

Värske külastuskeskuse kodulehel on kirjas, et kuigi hooned ja rajatised ehitati algselt vaid filmi tarbeks, siis muutus kompleks nii koduseks, et filmitegijad otsustasid selle alles jätta. "Filmi Vargamäe ala suurus on 12 hektarit, millest suure osa moodustavad põllud. Külastuskeskuse keskmes asub Mäe Andrese talu oma nelja hoonega. Selle ümber saab näha teisigi filmist tuttavaid kohti: sauna-vanade elamist, suurt kivi, väljamäe kuuskede raiumise kohta ja muidugi naabrimehe Oru Pearu taluhooneid," selgitatakse keskuse saatetekstis.

Filmi Vargamäe külastuskeskus on avatud 26. maist 15. septembrini. Keskuse tavapilet maksab 5 eurot inimese kohta, sooduspileti hinnaks on 3 eurot.

Tanel Toomi suurfilm "Tõde ja õigus" kuulus EV100 filmiprogrammi ning on pooleteist kuuga kogunud üle 240 000 kinokülastuse. Linateose eelarve oli 2,5 miljonit eurot. Võtted algasid 2017. aastal ja filmimiseks kulus pooleteise aasta vältel 75 võttepäeva. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: