Ivo Felt: ainult kiidulaulu on "Tõe ja õiguse" puhul tõesti veider kuulda

"Ringvaate" otsestuudios oli produtsent Ivo Felt, kuna "Tõde ja õigus" tõusis taasiseseisvunud Eesti vaadatuimaks filmiks. Felt tunnistas, et sellist edu nad filmile oodata ei osanud ja ainult kiidulaulu on olnud veider kuulda. Ta usub, et siin on mängus mingisugune Eesti oma asi, miks see meile nii eriline on, sest tema välismaa sõbrad filmile samasugust kiidulaulu laulnud ei ole.

"Tõde ja õiguse" kassatulu on Felti sõnul juba üle miljoni euro. Ta tõdes, et nulli nad ei jää. "Kui sa mõtled, et film maksab oluliselt rohkem, siis muidugi ei jää."

Ta märkis, et seda filmi nad kuidagi odavamalt küll teha ei osanud. "Meil oli tükk tegemist, et sellegagi hakkama saada ja me praegu tõesti ka alles loeme numbreid kokku ja vaatame, kuidas see kõik kokku läks."

Felt tunnistas, et tuleb üllatusena, et film ei ole kuu aegagi kinos olnud, aga juba on Eesti läbi aegade vaadatuim. "Ega me mingeid prognoose väga teha ei osanud. Me lootsime, et seda filmi vaadatakse. Rahvas käib küll kinos ja vaatab filme, aga seda, et ta osutub nii edukaks, me küll oodata ei osanud."

Ta tõdes, et ainult kiidulaulu on selle filmi puhul tõesti veider kuulda. "Eks me pigem oleme harjunud natukene vastu pead ka saama. Mõnelt poolt on midagi natuke kosta olnud, aga kuidagi hämmastavalt üksmeelne. Kuidagi jah kuuled igalt poolt ainult häid sõnu. Tanel Toom on hea filmi teinud järelikult."

Felti sõnul oleks neil filmi panna veel umbes 20 minuti jagu monteeritud stseene. "Ta oleks võinud olla veel pikem." Ta lisas, et nad veel mõtlevad, mida nad järelejäänud materjaliga teevad. "Mingil hetkel võiks mõelda temast miniseriaali tegemisest, siis peaks veel juurde filmima. Aga ma ei oska öelda, kas me läheme temaga edasi või mitte. See on samas täiesti tavaline protsess, et midagi jääb filmis näitamata ka."

Ta tunnistas, et tema välismaa sõbrad, kes on filmi näinud, et ole sellist kiidulaulu nagu eestlased talle filmi kohta laulnud. "Siin võib olla väike kübe meie oma asja, mida me ise arvame, et on midagi erilist. Samas, ega keegi ei ole ka halvasti öelnud. Lihtsalt kuna filmil ei ole siiamaani olnud võimalust väljaspool Eestit näidatud saada, siis ei oska öelda."

Felt tahaks, et film jõuaks võimalikult suurtele festivalidele. "Samas on see selline publikufilm, mis võiks publikule olla vaadatav igal pool. Ma usun küll, et see on universaalse sisuga film ja teda võiks vaadata ükskõik kus. Iseasi, kas nii edukalt kui meil."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: