Kädi Metsoja lavastusest "tegeele": meeletult põnev, kas mul tuleb välja või mitte

Sel nädalal toimub kaks uut lavastust, mille loovad noored koreograafid. Tsirkuseartist ja akrobaat Kädi Metsoja toob välja oma esimese soololavastuse, mis kannab pealkirja "tegeele".

Autori sõnul on see abstraktne koreograafiline põnevik, kus peategelane satub füüsiliselt olukordadesse, kus eelnevalt omandatud kogemused enam ei aita, riskid on enneolematult kõrged ja väljapääs on võimatu. Õhustik on pingeline ning lavastus on saanud ainest Kädi rännakuist mööda maailma.

Tahtsin, et oleks pealkiri, mis meenutab miskit, aga tegelikult päris see ei ole ehk "tegeele" tuli sõnast "tegelema" või "tegelik", aga tahtsime väikest twist'i sinna peale, et päris õige see sõna ei ole," selgitas Metsoja.

"Asi, mis tekitab põnevust, on näiteks siin lavastuses mõte, et huvitav, kas saab hakkama või ei saa hakkama. See võib olla väike võistlusmoment iseendaga, ma proovin miskit ja mul on endal ka meeletult põnev, kas tuleb välja või ei tule välja," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: