X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii. Uus dirigendipult vahetab välja ligi 60 aastat laulupidusid teeninud puldi

Mulgi vallas Kamara külas valmis uus Tallinna lauluväljaku dirigendipult, mis vahetab välja peaaegu 60 aastat Eesti laulupidusid teeninud puldi.

Idee kinkida meie laulurahvale uus dirigendipult käis viis aastat tagasi välja disainer ja arhitekt Argo Peever, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Konkursile esitati 16 tööd. Võidutöö autor on Andres Truus.

"Selle töö puhul on tugevuseks ühelt poolt tema lihtsus, tema vormiline selgepiirilisus ja funktsionaalne töötavus," selgitas Peever.

Dirigendipuldi skelett on valmis, aga lõplikult pannakse see kokku järgmisel nädalal Tallinnas. Esimesena tõuseb laulupeopulti Ants Soots, kui hakkab kõlama Mihkel Lüdigi "Koit".

Dirigendipuldi ehitanud osaühingu AMV Metall töömehed on keeruliste konstruktsioonide valmistamisega harjunud. Kuid enne, kui metallkarkass kaetakse puitplaatidega, tuleb ära teha veel üks keeruline töö.

"Puldile tuleb paigaldada mootorid ja komponendid, mis selle puldi liikuva osa tööle panevad. Sellega hakkame alles nüüd täna-homme tegelema," selgitas AMV Metalli juht Andre Aavastik.

Uus laulupeopult maksab selle valmistaja hinnangul kaugelt üle 100 000 euro, kuid arvet esitada ei kavatseta.

"See on meie, ja mitte ainult meie ettevõtte, vaid ka kõigi teiste ettevõtete, kes selles projektis kaasa löövad, kingitus laulupeole, Eesti riigile, Eesti rahvale," ütles Aavastik.

Vana dirigendipult, mis on Eesti rahvast teeninud peaaegu 60 aastat, saadetakse nüüd väärikale vanaduspuhkusele.

"See dirigendipult on plaanis praegu panna lauluväljakule välja vaatamiseks, teha korda ja lisada sinna ka info kõigi nende dirigentide kohta, kes sealt juhatamas on käinud," ütles Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: