Tartus saab näha Pallase naiskunstnike loomingut

Vaade näitusele.
Vaade näitusele. Autor/allikas: pressifoto/R. Pulk-Piatkowska

Tartus Nooruse galeriis avati Pallase Kunstikooli 100. aastapäeva tähistav väljapanek "Naiskunstnikud Pallasest 1919-2019".

Ühisel näitusel kõnetavad vaatajat 92 erinevatel aladel tegutsenud ja tegutsevate mitme põlvkonna naiskunstnike teosed, kelle loometee sai alguse Pallase kunstikooli sünnilinnas Tartus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näituseruumis võib kohata nii Pallase nimega kooli 1924. aasta lõpetaja Natalie Mei joonistust "Kalarand" kui ka 2019. aasta vilistlase Regina-Mareta Soonseina graafilist lehte "Maastik".

Näituse kuraatori Reet Pulk-Piatkowska sõnul pole Pallase naiskunstnikud panustanud ainult enda loomingusse vaid ka kunstihariduse edendamisse.

"Need naiskunstnikud on ennast tõestanud, jätnud Eesti kunsti väga isikupärase jälje ja seda mitte ainult kunsti vaid ka erialaharidusse, sest nende hulgast on võrsunud ka väga palju kunstiõpetajaid, kunstipedagooge nii kutseõppeasutustes kui ka kunsti kõrghariduses," ütles Pulk-Piatkowska.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: