Liina Vahtrik esineb ooperigalal: tundsin, kuidas vastutus vajutab maadligi

Eelmisel aastal möödus eesti esimese ooperi sünnist 90 viljakat ja mitmekesist aastat. Seda tähistav galaõhtu "Vikerlastest sündinud ooper" viib publiku mööda ajatelge aastaisse 1928–2018. Ühe solistina astub üles Liina Vahtrik.

"Ma läksin väga pabinasse, kui ma selle kutse sain. Tundsin, kuidas vastutus vajutab maadligi, sest ma igapäevast leiba ei teeni ooperiga. Aga mulle hirmsasti meeldib ooper," tõdes Vahtrik ETV saates "OP".

Vahtriku sõnul ei ole ooper nii lihtne, et kui oskad viisi pidada, võid juba lavale astuda. "Ma ei oleks võimeline kolmetunnist ooperimaratoni ära jooksma, ma võin teha üksikuid säravaid värvilaike," selgitas Vahtrik.

Vahtrik esitab galal Eino Tambergi ooperist "Raudne kodu" Sally aariat, mille kunagi laulis kuulsaks Ülle Ulla.

Viimasel ajal on Vahtrik aga tähelepanu püüdnud uue komöödiaseriaaliga "Lahutus Eesti moodi". "Mul näiteks ema helistas enne kui tiitrid jõudsid lõppeda ja ütles, et ta ei jõua järgmist reedet ära oodata, et nii põnev," ütles Vahtrik, viidates oma emale Helgi Sallole.

Vahtriku sõnul on sari väga õpetlik, sest annab pildi, millised on valed lähenemised lahutusega tekkinud olukorrale.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: