Vene kunstnikud avavad Metropolis näituse juutidest

Jekaterina Bõkova ja Jevgeni Umanski
Jekaterina Bõkova ja Jevgeni Umanski Autor/allikas: Janno Bergmann

Vaskjala loomeresidentuuris resideeruvad Peterburi ja Kaliningradi kunstnikud Jekaterina Bõkova ja Jevgeni Umanski avavad Tallinnas galeriis Metropol näituse "Juudid Metropolis".

Näitusel on esindatud kahe kunstniku autonoomsed projektid, mida ühendab Metropol galeriis üks teema. Jevgeni Umanski fotoinstallatsioon ja Jekaterina Bõkova objekt-album-fotoraamat ei ole sõna otseses mõttes juutidest, vaid pigem esitab kunstilist nägemust nendest inimestest. Vaataja ei näe piltidelt otseselt juutide elu ega traditsioone, vaid ainult kummalist laadi peegeldusi sellel teemal - huligaansest grafiti ja pseudodokumentatsioonist kuni jutustavate lugudeni inimestest, kes otsivad oma kohta elus - ajutist peatumispaika - ja meenutab ainult metafoorselt juudi "igavese" ekslemise teemat.

Kaliningradlane Jevgeni Umanski huvitub kaasaegse ühiskonna uurimisest ja kriitikast ning töötab erinevate sotsiaalsete kontekstidega. Loovuses kasutab ta anonüümsete autorite esteetilisi ilminguid ja kunstilist peegeldust: grafiti ja tänavakunst, aga ka massimeediumid, reklaamitehnoloogiad, luues lähtematerjalile oma tõlgenduse.

Jekaterina Bõkova Peterburist kasutab peameediumina fotograafiat, kombineerides seda heli ja tekstiga. Tema teosed keskenduvad enamasti rutiinile, mälule, igapäevaelule ja meie suhetele üksteisega ning asjadele, mis meid ümbritsevad.

Vaskjala residentuuris olles töötab ta uue raamatuga, mis räägib inimestest, kes ei leia oma kohta päikese all.

Avamine 11. jaanuaril kell 18 Metropoli galeriis (Vana – Kalamaja 46).

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: