Loomingu Raamatukogus ilmuvad sel aastal Rainer Maria Rilke ja Margaret Atwoodi teosed

Margaret Atwood
Margaret Atwood Autor/allikas: AFP / Scanpix

Loomingu Raamatukogu peatoimetaja Triinu Tamm avaldas ERRile antud intervjuus mõned autorid, kelle teosed ilmuvad 2020. aastal Loomingu Raamatukogus. Mitmete teiste nimede kõrval tõi ta välja Rainer Maria Rilke ja Margaret Atwoodi.

Triinu Tamme sõnul on see üsna erakordne sündmus, et aasta esimese Loomingu Raamatukogu väljaandena on võimalik käes hoida Jaan Krossi seniavaldamata teost. "See on erakordne ka selles mõttes, et kui me vaatama raamatu kirjutamise aega, siis Kross alustas selle kirjutamist 1940. aastatel ja põhiliselt tegeles sellega Siberis asumisel olles 1951. kuni 1953. aastani, seega viib see meid Krossi loomingu algusfaasi."

Samuti selgitas Loomingu Raamatukogu peatoimetaja, et "Tiit Pagu" on värssromaan, millesarnaseid on Eesti kirjanduses üsna vähe. "Teoses on ligi 3700 meisterlikus rütmis ja riimis värssi."

Loomingu Raamatukogu 2020. aasta valikusse kuuluvad Tamme sõnul näiteks Enrique Vila-Matase, Bohumil Hrabali ja Rainer Maria Rilke teosed, kelle teoseid on Loomingu Raamatukogus varemgi avaldanud. "Klassikutest on lugejateni jõudmas ka Don DeLillo ja Margaret Atwoodi looming."

"Tuntud kirjanike kõrval proovib Loomingu Raamatukogu avastada ka tulevasi klassikuid, näiteks Argentiina noor autor Samanta Schweblin, Ukranika kirjanik Sergi Zhadan või ka Jaapani autor Yoko Tawada," selgitas ta ja rõhutas, et Loomingu Raamatukogus ilmuvad nende kolme autori esmatõlked eesti keelde.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: