Galerii: Eestisse jõudis 2019. aasta parimate rahvusvaheliste pressifotode näitus

Alates 11. veebruarist on Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis üleval 2019. aasta parimad pressifotograafide tabamused, mida auhinnati 11 eri kategoorias.

Ligi 80 000 laekunud fotost valis sõltumatu žürii välja 43 fotogaafi tööd 25 riigist, vahendas "Aktuaalne kaamera". Nomineeritute seas on rekordarv ehk 12 naisfotograafi tööd. Oluliste teemadena jäävad eelmisest aastast kõlama pagulased ja ränne, keskkond ja loodus, sport, põnevad portreed ning loomulikult uudised.

"Vaadates iga võistlust, näeme alati tuntud fotograafe, kelle lugudega oleme juba tuttavad," ütles näituse kuraator Sanne Schim Van Der Loeff ja minis, et nende kõrval on ka täiesti uusi lugusid. "Ma ise arvan, et FARCi lugu beebibuumist on uudne, me teame küll väga palju FARCist, rahulepingust, suhtest valitsusega, kuid me pole näinud seda nurga alt, mis toimus inimestega, täpsemalt naisliikmetega ja see on väga uus vaatenurk."

Näitus "World Press Photo 2019" jääb Balti jaama ootepaviljonis avatuks kuni 29. veebruarini.

 

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: