Must Kast tuleb peagi koostöös Edward von Lõngusega välja lavastusega "Sada sekundit südaööni"

Edward von Lõnguse surmatants selfiekepiga Berliiis.
Edward von Lõnguse surmatants selfiekepiga Berliiis. Autor/allikas: Ruudu Rahumaru

"Sada sekundit südaööni" on Musta Kasti ja Edward von Lõnguse koostöölavastus, mis esietendub ühes Lõnguse esimese isikunäituse avamisega Tallinnas.

Lavastuse alusmaterjal kombineerib kunstniku töid ja Johannese nägemusi Uue Testamendi ilmutusraamatust. Et Lõnguse ideeks on luua oma töödest äraspidine pühakoda tarbimiskultusele, sisustab Must Kast selle koja rituaalse lavastusega, mis mängib sama temaatikaga.

Lavastus on irooniline tarbimiskultuuri pühitsus, mida ei sega sadade teadlaste ennustused maailmalõpust. See on maailmalõpu pidu, ruumiline kogemus, mis ehk tuletab meelde ühele avatavale suurteosele inspiratsiooni andnud Surmatantsu motot: memento mori.

Suurnäitus ja lavastus toimuvad 1899. aastal ehitatud tehases, kus toodeti
tuumaelektrijaamadele keemilis-tehnoloogilist seadmestikku ehk toideti nähtust, mis seab ühele kaalukausile inimeste kasvava energia- ja tarbimisvajaduse ning teisele elu ja ohutuse. Ka ajastus on aktuaalne - maailm on sel kevadel palju läbi teinud ja Lõnguse maailmalõpu kirjeldus maandunud uude, igas mõttes valulikku olukorda. Kas maailmalõpu sekundid hakkavad nüüd veel kiiremini tiksuma?

Lavastus etendub sel suvel kuuel korral Tallinnas Ülemiste City's Edward von Lõnguse näituse "Viimsepäeva katedraal" ja Tallinn Biennaali raames

Lavastaja / Dramaturg Kaija M Kalvet
Kunstnik Inga Vares
Helilooja Kaarel Kuusk
Valguskunstnik Karl Marken
Koreograaf Jaanika Tammaru
Laval Kaarel Targo, Birgit Landberg, Laura Niils, Karl Edgar Tammi, Agur Seim, Mariann Tammaru, Kristian Põldma, Jaanika Tammaru

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: