Eesti Kontsert avab suvehooaja Hortus Musicuse kontserdiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hortus Musicus Autor/allikas: Kaupo Kikkas

Eesti Kontserdi suveprogramm algab1. juulil suvefestivali "In Horto Regis" avaõhtuga Tallinnas Taani Kuninga aias. 2. juulil toimuva kontserdiõhtuga tähistatakse festivali sünnipäeva ning saab alguse suvine Kadrioru kammerkontserdisari.

Eesti Kontserdi suvekava avab tänavu oma kümnendat sünnipäeva tähistav festival "In Horto Regis", tuues viiel suveõhtul kuulajani viis kava varajasest muusikast eksootiliste rahvaste traditsionaalse muusikani. 

Kolmapäeval, 1. juulil on muusikasõbrad oodatud kontserdile Taani Kuninga aeda, kus Hortus Musicuse esituses kõlavad prantsuse, inglise ja itaalia tantsusüidid ja armastuslaulud. Kontserdipaikadeks on ka aiaäärne Väravatorn, Niguliste kirik ja Kadrioru lilleaed.

"Kui muidu oleme suviti esinenud vanalinna väisavatele väliskülalistele, siis sel aastal tervitame Taani Kuninga aias ja aiaäärses Väravatornis kõiki kodumaiseid uudistajaid ja muusikanautlejaid," ütles Hortus Musicuse kunstiline juht Andres Mustonen. "Mis saaks veel parem olla, kui meie muusika saatel end hetkeks sajandite tagusesse Tallinna kujutleda – ainult tule kohale ja unista suurelt!"

Festivali teine kontsert, mis kannab pealkirja "Eurohitid sajandite tagant", on "In Horto Regise" sünnipäevapidu ja ühtlasi uue sarja "Suveklassika Kadriorus" avaõhtu. Kontsert toimub 2. juulil Kadrioru lilleaias. Mustoneni sõnul tulevad ettekandele omaaegsed üleilmseid muusikamenukid. "Hitte on ju alati olnud! Tõsi, iganädalasi edetabeleid ei koostatud, aga ometi on siin lugusid, mida teati, lauldi ja mängiti Lissabonist Uppsalani, Prahast Londonini – täpselt nagu tänagi," selgitas Mustonen.

Reedel, 3. juulil kõlab Niguliste kirikus Claudio Monteverdi loomingut esitlev kontsert "Lamento della ninfa". Kõlab uue, virtuoosse kontsertstiili ajastu vokaal- ja instrumentaalmuusika, koos Hortus Musicusega astub lavale sopran Jaanika Kuusik.

4. juulil kuuleb Väravatornis kontserti "Mul on janu", kus tuleb ettekandele juudi ja araabia traditsiooniline muusika. "Et lauto, poogen ja mitmed löökpillid jõudsid keskajal Euroopasse just idamaadest, siis kõlab oriendi muusika nendel esitatuna eriti loomulikult. Iisraeli riik asub mitme kultuuri ja religiooni ristteel ning juudi traditsionaalne muusika on kirev segu erinevate rahvaste, nagu näiteks sefaradi, hassiidi ja kreeka muusika mõjutustest," tutvustavad kontserti korraldajad.

Festivali erikava lõpetab pühapäeval, 5. juulil toimuv kontsert "Danza alta". Kavas on Hispaania muusika 13.­–­16. sajandini. "See oli periood, mida nimetatakse Hispaania ajaloos Kuldseks ajastuks – kuningriigi piirid ulatusid Ameerikast Ida-Indiani, jõukas riigis õitsesid kõik kaunid kunstid ning sajandeid väldanud araabia ülemvõim andis hispaania muusikale ja poeesiale oma tooni," lisasid korraldajad.

Täiskava leiab Eesti Kontserdi kodulehelt.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: