Fotod ja video: Jalase rabas jätkusid filmi "Soo" võtted

Raplamaal Jalase rabas jätkusid vihmase ilma kiuste romantilise draama "Soo" võtted. Tegemist on Oskar Lutsu kõige põnevama jutustuse ekraniseeringuga, kuid tegevus toimub väikese ajanihkega 1917. aastal.

Noore kunstniku Toomas Haava ja kohaliku talutüdruku Hilda, keda hüütakse Metskassiks, kohtumine filmiti üles Raplamaal Jalase rabajärve ääres. Noored said kokku, nagu planeeritud, hilissuvise sombuse ilmaga, aga enne, kui hakati üles võtma põgenemist vägivaldse Madjaka eest, hakkas lakkamatult vihma kallama ja võte tuli katkestada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peaosalist Toomast kehastavale Franz Malmstenile on see "Talve" järel teine suur filmiroll.

"Kui "Talves" Arnoldi tegelaskuju kippus jääma samadesse situatsioonidesse, kuna tal see ampluaa ei olnud kuigi lai, siis siin on ampluaa ikka päris suur. Siin käin ikka läbi vasktorude, kanalisatsioonide, kõikide kohtade ja armutunnelite. Siin saab kõigest läbi käia," rääkis Malmsten.

Seevastu teine peaosaline Hanna-Ly Aavik on kindlasti selle flmi suur üllataja.

"Ma tulen 32. keskkoolist. Just lõpetasin 12. klassi, teatriklassi ja nüüd on vaba aasta täis huvitavaid projekte," rääkis Metskassi osatäitja.

"See oligi tegelikult eesmärk, et Metskass võiks meil olla selline värske ja huvitav ja mitte veel nii väga koolis valmis muditud," ütles filmi režissöör ja operaator Ergo Kuld.

Kuld ütles, et filmi aluseks võeti küll Oskar Lutsu jutustus, kuid stsenarist Martin Algus lisas intriige ja põnevust.

"Meie peategelane mässitakse erinevate intriigide keskele ja ühel hetkel on ta silmitsi väga keerulise olukorraga. Asi läheb päris põnevaks ja ohtlikuks," kirjeldas Kuld.

"Soo" jõuab kinno tuleval aastal.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: