Galerii. Välisministeerium andis kultuuripreemia Trad.Attack!ile

{{1599825300000 | amCalendar}}

Minister Urmas Reinsalu andis 11. septembril üle iga-aastase välisministeeriumi kultuuripreemia. Tänavu pälvis selle ansambel Trad.Attack! eduka kontserttegevuse ja Eesti tutvustamise eest välisriikides.

Reinsalu tõi preemiat üle andes esile kultuuridiplomaatia olulist rolli praeguses keerulises olukorras, kus paljude kultuuritegijate ülesastumised välismaal on raskendatud.

"Peame igati toetama ja tunnustama neid kultuuritegijaid, kes on Eesti tutvustamisele ja heale mainele oma loomingu kaudu kaasa aidanud. Trad.Attack! on seda kahtlemata teinud silmapaistvalt hästi. Nende muusika on kultuuride- ja piirideülene ning jõuab digitaalsel kujul kuulajateni ka siis, kui füüsilised piirid on suletud," sõnas välisminister Reinsalu.

Välisministeeriumi kultuurinõunik Heilika Pikkovi sõnul paistab Trad.Attack!-i tegevus Eesti pärimuskultuuri maailma viimisel silma.

"Oma loomingus kasutab Trad.Attack! muuhulgas Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivist pärit helikatkeid tänapäevases võtmes. Ka eesti kogukonnad välismaal on alati põnevusega oodanud nende ülesastumisi suurematel ja väiksematel lavadel," ütles Pikkov.

Preemia üleandmisel osalesid ansambli liikmed Sandra Vabarna, Jalmar Vabarna ja Tõnu Tubli.

"On au saada sellise tunnustuse osaliseks! Oleme alati tundnud uhkust, et tuleme Eestist ning looming, mida jagame, on inspireeritud Eesti pärimusmuusikast. Viimase 5 aasta jooksul oleme andnud üle 200 kontserdi 38 erinevas riigis ning igal kontserdil on olnud kohal ka mõni eestlane. Samuti on olnud suur rõõm teha turneesid ja kontserte planeerides koostööd Eesti saatkondadega," lausus Sandra Vabarna.

Ansambel Trad.Attack! alustas tegutsemist 2013. aastal ja on võtnud ambitsioonika eesmärgi esineda kõigis maailma riikides. Nad on mänginud mainekatel festivalidel (Folk Alliance (USA), V-ROX (Venemaa), Eurosonic (Holland), WOMAD (UK) jne) ning tegid eduka ringreisi Euroopas EV 100 raames. Nad on võitnud mitmeid Eesti pop- ja etnomuusika auhindu, sealhulgas Aasta Ansambel ja Aasta Album Eesti Muusikaauhindadel.

Esimest korda anti välisministeeriumi kultuuripreemia üle 2010. aastal ning käesoleval aastal tunnustati loomeinimesi juba üheteistkümnendat korda. Varasematel aastatel on preemia saanud teiste seas tänavakunstnik Edward von Lõngus, Arvo Pärt, Imbi Paju, Ewert and The Two Dragons, Kalle Kasemaa, ERSO, Anne Erm, Kristiina Ehin ja mängufilmi "Mandariinid" tegijad.

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: