Galerii: Sirbi 80. sünnipäeva puhul avati Tallinnas kaks näitust

9. oktoobril tähistab Eesti kultuuri nädalaleht Sirp 80 aasta möödumist lehe esimese numbri ilmumisest. Sel puhul avati Tallinnas kaks näitust.

Balti jaama tunnelis avati reedel näitus "Hulgad", mis kajastab kultuuri ja hulkade suhet, kitsamalt ka kultuurilehe suhet massidega.

Sirbi ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna koostöös lõid tudengid kultuurilehe kaheksa aastakümne kujunduste ja arhiivifotode ainel uusi kunstiteoseid.

Koostöönäituse "Hulgad" autor ja disainer on Aimur Takk.

Telliskivi Loomelinnaku väligaleriis avati aga näitus "Tõsted", mida kureerib Anneli Porri.

Kultuuril on alati kaks nägu, lisaks loomele ka looja nägu. Piia Ruber on pildistanud kultuurilehe Sirp tarvis 1997. aastast alates inimesi, kelle loomingut, mõtteid ja vaateid on kultuurileht vahendanud ja kritiseerinud. Praegune portreede valik on tehtud viimase 14 aasta fotode hulgast.

Kord juba lehes ilmunud fotodest eristab näituse portreid ühtlustatud formaat, mis laseb portreteeritavatele uuesti värske pilguga otsa vaadata. Pilte saadavad väljatõsted Sirbis ilmunud tekstidest.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: