Tartu linnaraamatukogu plaanib avada kontaktivabad raamatukapid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tartu linnaraamatukogu Autor/allikas: Visit Tartu

Tartu Linnaraamatukogu korraldab hanke kontaktivabade nutikappide soetamiseks, et vähendada viiruseleviku riski ja anda lugejatele võimalus tagastada või laenutada raamatuid ka väljaspool raamatukogu lahtiolekuaega.

 "Kontaktivaba laenutuse võimalused muutusid eriti aktuaalseks sel kevadel koroonaviiruse levikust tingitud eriolukorra ajal. Nutikapid aitaksid olla valmis järgmisteks kriisideks," selgitas Tartu Linnaraamatukogu direktor Piret Talur.

Raamatute laenutamiseks ja tagastuseks mõeldud nutikapil saab esialgu olema vähemalt 40 laegast ning see paigaldatakse väljapoole linnaraamatukogu peahoonet. Kapid ühendatakse linnaraamatukogus kasutusel oleva infosüsteemiga, mis võimaldab raamatute tagastamise või laenutamise ka lugeja andmetega kokku viia. 

Kui nutikapp lugejate seas hästi vastu võetakse, plaanib linnaraamatukogu hankida samalaadsed kapid ka harukogudesse.

Sobivate kappide leidmiseks korraldatakse hange eeldatava maksumusega 33 000 eurot, millest 10 000 eurot kaetakse raamatukogu hoonete majandamiskuludest ja 23 600 eurot linnavalitsuse koroonaviiruse fondist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: