Ilmus uue ulmesarja esimene köide

Fotol esitlevad Joel Jans ja Jüri Kallas Eesti Ulmeühingu artiklikogumikku
Fotol esitlevad Joel Jans ja Jüri Kallas Eesti Ulmeühingu artiklikogumikku "Fändomi sünd". Autor/allikas: Heli Illipe-Sootak

Kirjastuses Gururaamat ilmus uue ulmesarja esimene raamat – Joel Jansi ja Jüri Kallase koostatud antoloogia "Läbi valu ja vaeva".

Raamatus on 14 ulmejuttu nii eesti, ameerika, vene, tšehhi kui ka prantsuse ulmekirjanikelt ning esindatud on ulmekirjanduse erinevad suunad ja teemad: on süngeid ja tõsiseid tekste, on lõbusaid; on seiklust, on mõtlikke lugusid, on paroodiat ja satiiri, lubavad koostajad.

Eesti autoritest on raamatus esindatud näiteks Miikael Jekimov, kes pälvis Eesti Ulmeühingu ja kirjastuse Fantaasia viimasel jutuvõistlusel esikoha. Tõlkeautoritest on raamatus esindatud vene autor Kir Bulõtšov, belgia-prantsuse klassik J. H. Rosny-vanem, aga samuti tšehhi ulmekirjanik Ondřej Neff, kelle eelmine eestindus pälvis parima tõlkejutu Stalkeri.

Ulmeguru ulmesarja eesmärk on koostajate sõnul avardada tõlkeulme piire, sest head ulmet kirjutatakse ka mujal kui inglise ja vene keeles. Samuti tahavad Joel Jans ja Jüri Kallas anda avaldamisvõimalust eesti autoritele, kes praegustesse sarjadesse ei sobitu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: