Juhan Kuusi dokfoto keskus avas esimese virtuaalnäituse

Vincent Tremeau’ fotonäitus
Vincent Tremeau’ fotonäitus "Kui ma ükskord suureks saan" Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses

Vincent Tremeau' fotonäitus "Kui ma ükskord suureks saan" räägib laste vaprusest, loovusest, haavatavusest ja hariduse tähtsusest kriisikolletes.

"See on näitus, mis avardab maailma ja hinge," ütles dokfoto keskuse juhataja ja kuraator Kristel Laur. "Kogesime sügisel, et näitus läks väga paljudele keskuse külastajatele korda ning tõi kokku globaalselt ja südamega mõtlevaid inimesi ning organisatsioone. Meil on hea meel, et nüüdsest on kõigil huvilistel võimalik näitust tasuta külastada interneti teel."

Näitus räägib humanitaarkriiside keeristesse sattunud lastest ja nende unistustest. Koroona tõttu ollakse ka Eestis kriisis, mis on küll leebem näiteks sõjaolukorrast, kuid mille mõju meie eludele ja vaimsele tervisele ei tasu alahinnata. Viiruse varjus saavad peale tervise hoope ka haridus, suhted, majanduslik kindlus, tulevikuunistused ja palju muud. "See näitusekogemus annab Eesti noortele võimaluse jagada oma kriisikogemusi ja unistusi ning samas märgata, kuulata ja mõista ka teiste laste lugusid üle maailma," sõnas Kristel Laur. "Usun, et võime tunda kaasa teiste saatusele, soov unistada paremast tulevikust ja tahe selle nimel ka tegutseda on see, mis annab lootust, et inimkond suudab raskustega toime tulla."

"See näitus toob eredalt esile katsumused, millega lapsed maailma lõunapoolsetes riikides silmitsi seisavad, ja aitab maailmas toimuvat sügavamalt mõista," ütles maailmahariduse projektijuht Viktoria Lepp. "Oleme loonud näitusega kaasnevad õppematerjalid, mis aitavad tundma õppida lapse õigusi, sõjaliste konfliktide mõju ja arengukoostöö olulisust humanitaarkriiside lahendamisel. Loodame, et virtuaalnäitus puudutab noori ja loodud õppematerjalid aitavad õpetajatel juhtida sisukaid arutelusid."

Virtuaalnäituse loomisel on soovitud luua võimalikult ehe ja mugav kogemus: sujuv liikumine näituseruumides, võimalus lugeda kõiki tekste, vaadata videot ning osaleda ka interaktiivselt, näiteks lisada oma tulevikuunistusi ja jagada näitusekogemust – nagu ehedas näitusesaaliski. 

Näitusele pääseb siit.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: