Klassikaraadio kutsub muusikat looma

Helilooja Jüri Reinvere komponeeris Klassikaraadio 25. sünnipäevaks teose "Kaks Klara käevõru". Pühendusteose esiettekanne Tallinna Kammerorkestri ja maestro Tõnu Kaljustega ootab juba teist kevadet pandeemia lõppu ja paremaid aegu.

"Kui Klassikaraadio juubeliks aasta tagasi need teosed minult telliti, millegi pärast kohe lõi mulle silme ette Singer Sargenti maalid. Sealt tuli see idee pealkirjaks "Kaks Klara käevõru". Me ju kutsume omavahel Klassikaraadiot hellitavalt Klaraks," rääkis Jüri Reinvere.

Milline on teie nägemus kahest Klara käevõrust?

Klassikaraadio ootab kuulajatelt lühikesi muusikapalu teemal "Kaks Klara käevõru". Oodatud on heli- ja videofailid, noodid või hoopis joonistused. Esimesed improvisatsioonid on juba sündinud – vaata saatejuhtide Kaisa Lingu ja Johan Randvere versioone!

Saatke muusikapala või joonistus 10. maiks aadressil [email protected] ning suuremate failide edastamiseks palun kasutage Wetransfer.com failiedastusplatvormi.

Sünnipäevakontserdi lähenedes avab Klassikaraadio väljapaneku kuulajate loominguga.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: