Marianna Kaat filmist "Ivanna elu": film peab tooma uusi emotsioone

"Ivanna elu" Autor/allikas: Kaader filmist

Hiljuti kinodesse jõudnud filmi "Ivanna elu" produtsent Marianna Kaat rääkis filmi sünnist ja Eesti kaasatusest rahvusvahelistes filmides.

Pakkumine olla "Ivanna elu" produtsent tuli Kaadi juurde alles pärast võtteperioodi lõppu. Sellest hoolimata oli ta projektist vaimustusest, kuna materjal oli üles filmitud väga huvitavalt. Tema sõnul on filmi loomisel oluline, et see meeldiks nii tegijatele kui ka sobituks vastavasse kultuuriruumi. "Ivanna elu" puhul leiab produtsent, et nii filmi sisu kui ka kultuuriline taust on eestlastele tuttav.

Filmi loomise keerulisem pool oli rahastuse saamine. "Ivanna elu" puhul filmis režissöör Renato Borrayo Serrano neli aastat rahata. Hiljem lisandusid filmile kaastootjad, tänu millele sai film lõplikult valmis.

Kuigi esialgu ei olnud filmile heli planeeritud, suutis produtsent režissööri veenda, et muusika on täispikale filmile hädavajalik ning toetab selle sisu. Seetõttu osutus filmi heliloojaks Timo Steiner. Kaadi sõnul oli Steineri valimine heliloojaks igati loogiline valik. "Tean, et võin Timo peale alati loota."

Marianna Kaati sõnul tekib vaatajal tunne, et ta asub ise selle filmi sees. "Sa pead lähenema kaameraga inimesele nii lähedale nagu see inimene oleks madu." Samuti mainis Kaat, et oluline on arvestada ka teise inimese privaatsusega. "Sa pead tunnetama seda momenti, kui lähedale see inimene laseb sul olla," rääkis Marianna Kaat filmis kasutatavast meetodist. 

Tulevikus seob Kaat ennast veel ka Belgia, Venemaa ja Indoneesia filmiinimestega. Samuti on Marianna Kaatil käsil ka enda filmi loomine, mis loodetavasti ilmub kevadel.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: